logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

5 grudnia 2018 Remizę OSP w Bargłach odwiedził Święty Mikołaj. Czekały na niego wszystkie dzieci.

    z dnia: 2018-12-05
Piękne dekoracje i choinka, zapach pierników i pomarańczy, wprowadziły nas w piękny Bożonarodzeniowy czas.
Święty Mikołaj przybył oczywiście z masą prezentów, zanim jednak każdy otrzymał upragnioną paczkę, obejrzeliśmy sztukę teatralną p.t„ Żelazne pantofelki” wyreżyserowane przez administratora świetlicy w Bargłach – Grażynę Jarawkę. Inscenizacja przygotowana była na podstawie baśni Ewy Szelbrug-Zarębiny, w wykonaniu młodzieży z Wiejskiego Centrum Kultury i Rekreacji w Bargłach. Sołtys - Grażyna Nowak wraz z Radnym obwodu Bargły - Michałem Markowskim przywitali wszystkich zaproszonych gości, rodziców i oczywiście dzieci. Na spotkaniu obecni byli: Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej - Iwona Skorupa, Przewodnicząca KGW Bargły - Mirosława Sławińska, Prezesa OSP Bargły - Włodzimierz Cierpiał i Naczelnik OSP Bargły - Marcin Markowski. Gdy nastąpił ten najbardziej upragniony przez dzieci czas wręczania prezentów ,dorośli mieli okazję zapoznać się z kampanią „Miesiąc bez alkoholu”. Na pewno udało się w tym dniu zrealizować główne cel Mikołaja - niesienie radości innym.  Spotkanie zostało zorganizowane przez Sołtys - Grażynę Nowak wraz z Radą Sołecką oraz KGW Bargły - Mirosławę Sławińską.
Chcemy szczególnie podziękować Wójtowi Gminy Poczesna - Krzysztofowi Ujmie oraz Damianowi Kowalczykowi za okazaną pomoc i wsparcie w zorganizowaniu tego wydarzenia. "Bo jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia, jest taka moc, co smutek w radość przemienia, jest taka siła,co spełnia marzenia... Święty Mikołaj i magia świąt Bożego Narodzenia……"


Iwona Skorupa