logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Nierada

    z dnia: 2021-05-27
- teren posprzątany. Będzie nowa inwestycja.
nierada-cdnierada-cd
Placówka medyczna w Nieradzie przy ul. Targowej przez kilkadziesiąt lat przyjmowała pacjentów. Po oddaniu do użytku nowego i nowoczesnego ośrodka zdrowia (w Nieradzie z siedzibą w Michałowie), zapadła decyzja, aby wysłużony  budynek przy ul. Targowej rozebrać, gdyż remont obiektu przekraczał jego wartość.
Pracami rozbiórkowymi zajęła się profesjonalna firma z Gliwic. Budynek został rozebrany, gruz uprzątnięty i w obecnej chwili plac przygotowany jest pod nową inwestycję, która będzie służyć społeczności Nierady. Zgodnie z planami – przedyskutowanymi z lokalnym samorządem oraz mieszkańcami – w miejscu dawnej placówki medycznej  powstanie teren rekreacyjny, m.in. z placem zabaw.
Trzeba jednak wspomnieć, że teren po byłym ośrodku zdrowia w Nieradzie, należy do trzech właścicieli. Od strony wschodniej znajduje się działka Skarbu Państwa, gdzie organem reprezentującym jest Starosta Częstochowski wykonujący zadanie z zakresu administracji rządowej. Środkowa działka stanowi własność Gminy Poczesna.
W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie samorządu lokalnego z Wójtem Gminy Poczesna, na którym będzie omawiany temat zagospodarowania przedmiotowego terenu.
Aneta Nawrot, fot. Aneta Nawrot
 
zam. an
 
nierada-cdnierada-cd
nierada-cdnierada-cd
nierada-cdnierada-cd
nierada-cdnierada-cd
nierada-cdnierada-cd
nierada-cd
nierada-cd
nierada-cd
nierada-cd
nierada-cd