logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach -

    z dnia: 2019-05-24
- informuje.
24-maja24-maja
 
Powiadomienie
o jakości powietrza w województwie śląskim
 
 
BIEŻĄCE INFORMACJE ZE STACJI POMIAROWYCH
 
23.05.2019 r.
(czwartek)
nie wystąpiły przekroczenia wartości dopuszczalnych średnich stężeń: jednogodzinnych dwutlenku azotu (200 µg/m3), jednogodzinnych dwutlenku siarki (350 µg/m3), 24-godzinnych dwutlenku siarki (125 µg/m3), 24-godzinnych pyłu zawieszonego PM10 (50 µg/m3), ośmiogodzinnych stężeń tlenku węgla (10000 µg/m3) oraz ośmiogodzinnych stężeń poziomu docelowego ozonu (120 µg/m3).
24.05.2019 r.
(piątek) godz. nocne i poranne
nie wystąpiły przekroczenia poziomów dopuszczalnych lub docelowych w odniesieniu do średnich stężeń jednogodzinnych i ośmiogodzinnych.
 
 
PROGNOZOWANA JAKOŚĆ POWIETRZA
(w oparciu o indeks jakości powietrza) *
przygotowana przez Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy (IOŚ-PIB) w Warszawie
 
24.05.2019 r.
(piątek)
jakość powietrza na obszarze województwa śląskiego ze względu na poziom pyłu zawieszonego, będzie bardzo dobra i dobra; warunki sprzyjające do wszelkich aktywności na wolnym powietrzu, bez ograniczeń, ze względu na poziom ozonu, będzie dobra, lokalnie  umiarkowana; warunki umiarkowane do aktywności na wolnym powietrzu.
25.05.2019 r.
(sobota)
jakość powietrza na obszarze województwa śląskiego ze względu na poziom pyłu zawieszonego, będzie dobra, lokalnie umiarkowana, ze względu na poziom ozonu, będzie umiarkowana, okresowo w godzinach okołopołudniowych, w części środkowej województwa dostateczna; należy rozważyć ograniczenie aktywności na wolnym powietrzu; zanieczyszczenie powietrza stanowi zagrożenie dla zdrowia osób chorych, osób starszych, kobiet w ciąży oraz małych dzieci.
26.05.2019 r.
(niedziela)
jakość powietrza na obszarze województwa śląskiego ze względu na poziom pyłu zawieszonego, będzie bardzo dobra i dobra, ze względu na poziom ozonu, będzie umiarkowana, okresowo w godzinach okołopołudniowych, lokalnie w części południowej województwa dostateczna.
* Mapki z prognozami stężeń jednogodzinnych, średniodobowych, maksymalnego stężenia dobowego, znajdują się na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie http://www.gios.gov.pl w zakładce „Jakość Powietrza – Prognozy Jakości Powietrza/Krótkoterminowe/Prognozy wojewódzkie/Śląskie” (link http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/airPollution?woj=slaskie).
 
 
24-maja24-maja
24-maja24-maja
24-maja
24-maja