logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

100. Urodziny Świętego Jana Pawła II organizowane przez parafię pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa we Wrzosowej to projekt religijno- kulturalny realizowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

    z dnia: 2020-09-02
Honorowy patronat objęli również wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Szymon Giżyński oraz wójt Gminy Poczesnej Krzysztof Ujma.

Gmina Poczesna również w dużym stopniu partycypuje przy organizacji koncertu.Przygotowywane wydarzenie zyskało partnerów, którymi zostały gminy Olsztyn, Janów i Mykanów oraz życzliwych dobrodziejów terenu Gminy Poczesnej, ale również z Częstochowy. Bez życzliwości natchniętych Bożym duchem przyjaciół nie byłoby możliwe  zrealizowanie tak skomplikowanego przedsięwzięcia- wizyty 150-osobowego zespołu Mała Armia Janosika. Ta największa w Europie góralska kapela dziecięco- młodzieżowa z Raby Wyżnej, miejsca urodzin kardynała Stanisława Dziwisza, rozpoczyna swą wizytę w Olsztynie k. Częstochowy spotkaniem z mieszkańcami u wrót malowniczej Jury Krakowsko- Częstochowskiej, które odbędzie się na olsztyńskim rynku o godz. 16.00.  Niewątpliwą atrakcją dla małych górali z Raby Wyżnej będzie pobyt w Alpakarni w Poczesnej.  O godzinie 21.00 muzyczny pokłon u tronu Jasnogórskiej Królowej Polski oddadzą młodzi artyści na Apelu. Kulminacyjnym punktem wizyty Małej Armii Janosika jest koncert w kościele we Wrzosowej.  13 września o godzinie 17.30 popłynie muzyka młodych serc, które uwielbią Boga za dar życia i świętości Ojca Świętego Jana Pawła II. 
tekst: Zbigniew Spruta
zamieściła: Iwona Skorupa