logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

18 września 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej odbył się wernisaż wystawy upamiętniającej setną rocznicę wybuchu Powstań Śląskich.

    z dnia: 2019-09-18
Zorganizowanie wystawy pt. „Udział Częstochowian w Powstaniach Śląskich 1919 - 1921” było możliwe dzięki wsparciu Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie we współpracy z Muzeum Częstochowskim.
Prelegentem wystawy był dr Juliusz Sętowski - kierownik Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy, który wygłosił prelekcję o udziale Częstochowian w Powstaniach Śląskich. Zaszczycili nas swoją obecnością : przedstawiciele samorządu : Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma oraz Prezes Stowarzyszenia III Wieku , Radna Gminy Poczesna  - Halina Synakiewicz , Dyrektor - Małgorzata Majer wraz z pracownikami Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, delegacje młodzieży i kadry nauczycielskiej z terenu Gminy Poczesna. Podczas dzisiejszej wystawy szczególnie ważne oprócz przypomnienia faktów historycznych, były słowa skierowane do młodzieży oraz podkreślenie jak ważna w życiu każdego Polaka jest Ojczyzna, jak ważny jest język, nasza kultura i dbanie o wartości ,  o które walczyli nasi przodkowie.Wystawę uświetnił program artystyczny wykonany przez Marię Pietrzak, pod kierunkiem Doroty Wiśniewskiej - instruktora GCKIiR w Poczesnej.
tekst - Iwona Skorupa
zdjęcia- Janusz Koniecki  oraz ROK w Częstochowie