logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

3 maja 1791 - 3 maja 2010

    z dnia: 2010-05-05
3 maja w Nieradzie odbyła się gminna uroczystość związana z 219 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po Mszy Świętej w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Nieradzie, celebrowanej przez Ks. proboszcza Marka Włoch, uświetnionej muzyką wykonaną przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą, Wójt Gminy, Radni z Przewodniczącą Rady Gminy na czele, Kombatanci oraz Strażacy złożyli kwiaty na grobie nieznanego żołnierza.
3 maja 1791 - 3 maja 20103 maja 1791 - 3 maja 2010
Delegacje Strażaków złożyły również kwiaty w miejscach pamięci narodowej w miejscowościach: Poczesna i Wrzosowa. Następnie, pod komendą druha Mariana Kołodzieja uczestnicy przemaszerowali do Szkoły Podstawowej w Nieradzie gdzie odbyły się występy artystyczne przygotowane przez uczniów tej szkoły. Wójt Gminy Poczesna w swoim przemówieniu podkreślił, że Konstytucja 3 Maja to akt odrodzenia niepodległej, suwerennej i wolnej Rzeczpospolitej Polskiej jako państwa sprawiedliwego i demokratycznego, a obchody święta 3 Maja są okazją do dzielenia się z młodymi Polakami wiedzą o przeszłości, ale także przyczynią się do upowszechniania przekonania, że wolna Polska wymaga naszej wspólnej troski o nią, wzajemnego szacunku i pracy.