logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

AKADEMIA PANA CHOPINA NA BIS

    z dnia: 2011-03-22
Akademia Pana Chopina na bis to projekt łączący edukację i kulturę zainicjowany przez Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater" wspólnie z Fundacją im. Edwarda, Jana, Józefiny Reszków i Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Częstochowie. Do współpracy w realizacji projektu przystąpiły cztery ośrodki kultury z powiatu częstochowskiego, wśród których znajduje się nasze Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji. Łącznie w projekcie bierze udział 120 osób.
AKADEMIA PANA CHOPINA NA BISAKADEMIA PANA CHOPINA NA BIS
Podczas trzech spotkań uczestnicy przekonali się, że muzyka klasyczna nie jest trudna, a może być bardzo ciekawa, poznali podstawowe kroki tańców ludowych oraz spotkali się z młodymi muzykami ze swoich terenów, którzy postawili już pierwsze kroki na wielkich scenach koncertowych.
Na zakończenie projektu odbędą się koncerty, w których wystąpią uczestnicy warsztatów oraz młodzi muzycy, stypendyści Fundacji im. Reszków, laureaci wielu nagród.
Koncert przygotowany przez GCKIiR odbędzie się w sobotę 2 kwietnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół we Wrzosowej. Specjalnie sprowadzony na tę okoliczność fortepian zbliży nas do muzyki Fryderyka Chopina. Wykonawcami będą:
  • Aleksandra Krawczyk – skrzypce
  • Michał Biel – fortepian
  • Zespół Folklorystyczny Wrzosowianie
  • Uczestnicy Akademii Pana Chopina na Bis
Początek koncertu godzina 18.00. Wstęp wolny. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym święcie muzyki, które na pewno zapadnie w pamięci słuchaczy.