logo facebook
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna

Aleks Radło drugi, Patryk Chwał trzeci, Piotr Kweczke czwarty w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Żaków do lat 10!

z dnia: 2019-10-06
Prócz tego, świetne wyniki w kategorii do lat 12 zanotował Aleks Radło i Kuba Nowak, którzy wystartowali w półfinałach, a także Oskar Dusiński i Kuba Ordon, którzy zgromadzili po 15 i 14 pkt. Wysokie miejsce w zawodach do lat 8 zajęła Hania Kweczke, która zanotowała swoje pierwsze w karierze zwycięstwo biegowe.
Pocześniańscy żacy pod opieką trenera Pawła Rajczyka stają się czołową młodą drużyną w Polsce, co potwierdzili w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Żaków rozgrywanych 28 września na torze w Częstochowie. Pierwsza w tym dniu startowała w kategorii do lat 8 Hanna Kweczke. Siedmioletnia zawodniczka Victorii Poczesna zdobyła 12 pkt. wygrywając jeden z wyścigów i zajęła bardzo dobre 9 miejsce. Następnie do rywalizacji ruszyli zawodnicy do lat 10, wśród których główne role odgrywali zawodnicy z Poczesnej. Świetne drugie miejsce zajął Aleks Radło, a tuż z za nim uplasował się Patryk Chwał i Piotr Kweczke. Drużynowo w kategorii U10 nie było mocnych na wychowanków Victorii Poczesna. W kolejnej kategorii – do lat 12 najlepiej spisał się dziesięcioletni Aleks Radło, który był bliski startu w finale tego turnieju, ale na ostatnich metrach biegu półfinałowego zawiódł sprzęt i Aleks ostatecznie zajął 5 miejsce. W półfinale turnieju U12 zameldował się także Kuba Nowak, który finalnie zajął fantastyczne 7 miejsce. Blisko półfinałów był także Oskar Dusiński – 12 miejsce i Kuba Ordon – 14 miejsce. Dobre wyniki zanotowali także inni pocześnianie – Patryk Chwał był 16, Piotr Kweczke zajął 19 miejsce, Dominik Strąk był 20, a Mikołaj Podwyszyński 28. Po zawodach żaków rozegrano także Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet, w których 8 miejsce zajęła Hania Kweczke, natomiast 4 była Alicja Hamara (w tych zawodach startowała w barwach Lwów Avia Częstochowa).
Wyniki zawodników PKS Victoria Poczesna w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Żaków i Kobiet: (Częstochowa, 28.09.2019r.)
Kategoria do 8 lat: (startowało 16 zawodników)
9 miejsce – Hanna Kweczke (2,2,2,2,4) 12 pkt.
Kategoria do 10 lat: (startowało 16 zawodników)
2 miejsce – Aleks Radło (4,3,4,4,4) 19 pkt.