logo facebook
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna

Aleks Radło najlepszym zawodnikiem do lat 10 w Polsce! Piotr Kweczke na drugim miejscu! Chłopcy wygrywają turniej za turniejem!

z dnia: 2019-09-17
Z ogromną radością informujemy iż klasyfikację generalną kategorii do lat 10 wygrał pocześnianin Aleks Radło! Natomiast tuż za nim, na drugiej lokacie uplasował się kolejny wychowanek Victorii Poczesna – Piotr Kweczke! Fantastyczny wynik podopiecznych trenera Pawła Rajczyka!
Czwarta runda Indywidualnego Pucharu Polski Żaków rozegrana 14 września na torze w Lesznie była ostatnią częścią zmagań najmłodszych zawodników w całym cyklu tych zawodów i wyłoniła zwycięzców klasyfikacji generalnych turniejów do lat 6,8,10,12 i 14.Aleks Radło i Piotr Kweczke – dwaj dziesięciolatkowie z Poczesnej potwierdzili swoją absolutną dominację w kategorii do lat 10 w leszczyńskiej rundzie Pucharu Polski Żaków zajmując w niej dwa pierwsze miejsca! Aleks wygrał z kompletem punktów, natomiast Piotrek w tych samych zawodach zajął 2 miejsce. Ponadto bardzo dobry rezultat w turnieju U10 zanotował Patryk Chwał, który wywalczył awans do półfinału turnieju i ostatecznie zajął 5 miejsce. W tej kategorii startowała również Hania Kweczke, która zajęła 17 miejsce. 7-letniej reprezentantce Victorii Poczesna lepiej poszło w kategorii do lat 8, gdzie była 12. Na torze w Lesznie w barwach pocześniańskiej Victorii mogliśmy ujrzeć także dwunastoletniego Oskara Dusińskiego, który wśród Młodzików (do lat 14) był 18 oraz kilku zawodników startujących w turnieju do lat 12. Najlepiej w kategorii do lat 12 spisał się Aleks Radło, który dotarł do półfinałów i zajął ostatecznie 7 lokatę. Świetne 11 miejsce w tym samym turnieju zajął Patryk Chwał. Bardzo dobre wyniki zanotowali także inni młodzi pocześnianie – Kuba Ordon z 11 punktami zajął 19 miejsce, Piotrek Kweczke z dorobkiem 10 punktów był 22. Z taką samą ilością punktów, tyle że na 25 miejscu sklasyfikowano Dominika Strąka, natomiast 28 miejsce z 8 pkt. zajął Mikołaj Podwyszyński. Wszyscy wychowankowie Victorii Poczesna pojechali bardzo dobre zawody i mimo zmęczenia długą podróżą oraz przeciągającymi się zawodami nie odpuszczali i walczyli do końca.
IV runda Indywidualnego Pucharu Polski Żaków była jednocześnie ostatnią częścią tego cyklu w związku z czym po tych zawodach poznaliśmy najlepszych żaków w Polsce.  Jednym z nich został zawodnik Victorii Poczesna - Aleks Radło, który wygrał klasyfikację w kategorii do lat 10! Jednak to nie koniec wielkich sukcesów Victorii Poczesna, gdyż w tej samej kategorii drugie miejsce zajął Piotr Kweczke! Ponadto styl w jakim chłopcy zdobyli pierwsze i drugie miejsce w cyklu tych zawodów jest wręcz niewiarygodny, gdyż podczas 4 rund tych zawodów obaj wychowankowie Victorii Poczesna nie przegrali z żadnych rywalem z innego klubu! Aleks i Piotrek zdominowali w tym roku zawody do lat 10 w Polsce. Prócz tego trzeba dodać, że chłopcy są jedynymi jak do tej pory zawodnikami Victorii Poczesna, którzy w indywidulanych zawodach ogólnopolskich stanęli na podium. Wielki sukces!
Prócz Aleksa i Piotrka w kategorii U10 w Indywidualnym Pucharze Polski Żaków 2019 w barwach Victorii Poczesna wystartował Patryk Chwał, który zajął 18 miejsce oraz Hania Kweczke – 22 miejsce, jednak oboje wystartowali tylko w jednej rundzie tego cyklu. W kategorii do lat 6 Victorię Poczesna reprezentował Filip Nowak, który zajął 8 miejsce zdobywając punkty w dwóch rundach. Jedną rundę w zawodach U8 zaliczyła Hania Kweczke (15 msc.) oraz wspomniany Filip Nowak (19 msc.). W kategorii do lat 12 pojechało aż 7 pocześnian – Aleks Radło zakończył zmagania na 8 pozycji, Kuba Ordon i Piotr Kweczke wspólnie zajęli 11 miejsce, Kuba Nowak był 18, Dominik Strąk 29, Patryk Chwał 31 i Mikołaj Podwyszyński 38. W kategorii młodzików (do lat 14) wystartowali: Kuba Nowak (16 msc.), Oskar Dusiński (21 pkt.). Kuba Ordon (23 msc.). Brawa dla licznej grupy wychowanków Victorii Poczesna, którzy pod opieką trenera Pawła Rajczyka dzielnie walczyli w Indywidulanym Pucharze Polski Żaków 2019.
Wyniki zawodników PKS „Victoria” Poczesna w 4 rundzie Indywidualnego Pucharu Polski Żaków (14.09.2019r., Leszno):
Kategoria do 8 lat: (startowało 15 zawodników)
12. Hanna Kweczke (1,2,1,2,3) 9 pkt.
Kategoria do 10 lat: (startowało 19 zawodników)
1. Aleks Radło (4,4,4,4) 16 pkt. + 1 miejsce w finale
2. Piotr Kweczke (4,4,4,4) 16 pkt. + 2 miejsce w finale
5. Patryk Chwał (3,4,4,4) 15 pkt. + 3 miejsce w półfinale
17. Hanna Kweczke (2,3,1,1) 7 pkt.
Kategoria do lat 12: (startowało 32 zawodników)
7. Aleks Radło (3,4,3,4,4) 18 pkt. + 4 miejsce w półfinale
11. Patryk Chwał (2,2,4,4,2) 14 pkt.
19. Jakub Ordon (1,2,3,3,2) 11 pkt.
22. Piotr Kweczke (1,3,1,2,3) 10 pkt.
25. Dominik Strąk (3,1,2,2,2) 10 pkt.
28. Mikołaj Podwyszyński (2,3,1,1,1) 8 pkt.
Kategoria do 14 lat: (startowało 18 zawodników)
18. Oskar Dusiński (2,1,1,2) 6 pkt.
Klasyfikacja generalna Indywidualnego Pucharu Polski Żaków 2019 po 4 z 4 rund (Bydgoszcz, Żołędowo, Poczesna/Bargły, Leszno)
Kategoria do 6 lat: (startowało 12 zawodników)