logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Apel Wójta Gminy Poczesna

    z dnia: 2020-03-13
W związku z rosnącym zagrożeniem epidemią wirusa SARS-CoV-2 od 12 marca 2020r. zostały ODWOŁANE wszystkie zajęcia odbywające się w ramach statutowej działalności GCKiR, Hali Sportowej, świetlic środowiskowych, wiejskich działających w ramach GCKiR , Gminnej Biblioteki Publicznej wraz z filiami oraz zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach, przedszkolach oraz w żłobku na terenie Gminy Poczesna.

Gminnej Biblioteki Publicznej wraz z filiami oraz zajęcia  dydaktyczno-wychowawcze w szkołach, przedszkolach oraz w żłobku na terenie Gminy Poczesna.   
Wszystkie zalecenia, postanowienia Rządu RP  są realizowane na bieżąco w Gminie Poczesna.
Z u
Apel Wojta Gminy PoczesnaApel Wojta Gminy Poczesna
wagi na bezpieczeństwo uczniów, dzieci, które obecnie przebywają w domu ( na chwilę obecną do 25 marca 2020 roku),  prosimy o pomoc w zapewnieniu właściwej opieki  i zagospodarowaniu w sposób kreatywny, edukacyjny, bezpieczny ich czasu.
 Przypominamy, że nie  są to dni wolne od zajęć edukacyjnych tylko wyjątkowa sytuacja , która nie pozwala im  przebywać na terenie placówki oświatowej, kulturalnej, sportowej.
 Apel kierujemy do dyrektorów, nauczycieli, pedagogów, wychowawców; szkół, przedszkoli, żłobka,    rodziców, opiekunów. Wierzymy w Państwa odpowiedzialność i nieograniczoną wiedzę by nasza młodzież , uczniowie, dzieci objęte zostały wyjątkową troską. Rozmawiajmy z nimi  co mogą robić , co powinny wykonywać i jak się zachowywać dla dobra swojego i  innych osób , z którymi przebywają. Wykorzystujmy wszystkie dostępne środki komunikacji internetowej i telefonicznej.

Do monitoringu, kontroli wszelkich zachowań :  uczniów, dzieci zapraszamy bliskich, rady pedagogiczne ale także Policję. Przebywanie na ulicach, w supermarketach, sklepach, galerii  i innych miejscach publicznych jest bardzo dużym zagrożeniem dla zdrowia nas wszystkich.
Apeluję  do powyższych instytucji, osób dorosłych  o  reakcję  i zainteresowanie się w przypadku kiedy zobaczymy osobę niepełnoletnią w niewłaściwym miejscu.
Wspólnie możemy więcej . Zapraszam do współpracy.


1. Nadkom. Adam Pierz - Komisariat Policji w Poczesnej
2. Marzanna Banasiak – Dyrektor Przedszkola w Hucie Starej A
3. Hanna Rybak- Dyrektor Przedszkola w Hucie Starej B
4. Ewa Rakowska – Dyrektor Przedszkola w Poczesnej
5. Małgorzata Nowak – Dyrektor Przedszkola we Wrzosowej
6. Iwona Skęda – Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Słowiku
7. Marta Muchla – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nieradzie
8. Jadwiga Knapik- Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Gustaw Morcinka w Poczesnej
9. Justyna Wilk- Dyrektor Szkoły  Podstawowej im. Mikołaja Kopernika we Wrzosowej
10. Urszula Krysińska – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Hucie Starej B
11. Małgorzata Krawczyk – Dyrektor Gminnego Żłobka w Hucie Starej B
Wójt Gminy Poczesna
Krzysztof Ujma