logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

AUDYT FAIR PLAY

    z dnia: 2011-07-21
14 lipca w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie z audytorem oraz inwestorami, którzy prowadzą na terenie Gminy Poczesna działalność gospodarczą. Po prezentacji Gminy przez Wójta audytor wraz z Sekretarz Gminy Poczesna Renatą Smędzik wizytował przedsięwzięcia inwestycyjne zrealizowane na terenie Gminy. Od 2008 roku Gminie Poczesna jest nadawany tytuł certyfikat „Gmina Fair Play”. Celem konkursu „Gmina Fair Play” Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji, jest wyróżnienie gmin, które angażują się w tworzenie możliwie najlepszych warunków do prowadzenie działalności gospodarczej i inwestowania oraz udzielenia wsparcia, aby pozyskać nowych inwestorów.
AUDYT FAIR PLAYAUDYT FAIR PLAY
Udział w tym konkursie umożliwia gminom wykorzystanie wyników konkursu, które zostały przeprowadzone w trakcie badań, które mają na celu Promocję Inwestycji przez Gminę.
„Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji to gmina, której inwestor może liczyć na zaangażowanie i życzliwość w rozwiązywaniu swoich problemów, które związane są z inwestycją. Głównym założeniem tego konkursu jest przede wszystkim rozpoznanie danej gminy w środowisku przedsiębiorców i inwestorów.
Gmina, która przechodzi certyfikację uzyskuje rekomendację od Krajowej Izby Gospodarczej organizacji, która zrzesza przedsiębiorców. Organizacja ta stwierdza czy dana gmina spełnia wszelkie wymagania certyfikacyjne dla „Gmin Fair Play”- Certyfikowanych Lokalizacji Inwestycji.
„Gmina Fair Play” to gmina, która nastawiona jest na stosowanie standardów etycznych. To przede wszystkim czytelna deklaracja dla inwestorów, którzy zamierzają inwestować na terenie danej gminy.
Konkurs jest prowadzony w czterech kategoriach:
  • gmin wiejskich,
  • miasteczek i małych miast (dla gmin miejskich o liczbie ludności do 30.000 mieszkańców),
  • gmin miejskich (dla gmin miejskich o liczbie ludności powyżej 30.000 mieszkańców),
  • gmin turystycznych (dla gmin, w których istotną rolę odgrywa turystyka albo, które planują rozwój turystyki w najbliższych latach).
W drugim etapie audytor podczas wizytacji sprawdza wiarygodność informacji zawartych w ankietach konkursowych oraz może prosić o przybliżenie danych, udostępnienie dodatkowych informacji oraz przedłożenie odpowiednich dokumentów. W ramach audytu w gminie, poza rozmowami z Wójtem i urzędnikami przeprowadzana jest również rozmowa z przedstawicielami dostawców mediów ( prąd, gaz, woda, telefon), przedsiębiorcami inwestującymi na terenie gminy, przedstawicielami lokalnych organizacji biznesu, instytucji finansowych.