logo facebook
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna

Bardzo dobre występy najmłodszych zawodników Victorii Poczesna w Orbico Grand Prix Żaków!

z dnia: 2019-05-12
Radło i Kweczke najszybszymi 10-latkami w Polsce na zawodach w Bydgoszczy!
W słoneczne sobotnie popołudnie 11 maja na torze speedrowerowym w Bydgoszczy odbyły się ogólnopolskie zawody żaków do lat 6,8,10 i 12 nazwane Orbico Grand Prix Żaków. Jednocześnie zawody te były I rundą Pucharu Polski Żaków. W kategorii do lat 6 barwy Victorii Poczesna reprezentował pięcioletni Filip Nowak, który zajął bardzo dobre 5 miejsce wyprzedzając 4 rywali. Ten sam zawodnik startował również w zawodach do lat 8, jednak ze starszymi kolegami dużo trudniej było mu walczyć o punkty. Największym sukcesem dla klubu PKS „Victoria” Poczesna okazały się występy wychowanków w zawodach do lat 10. Młodzi pocześnianie zdominowali tą kategorię wiekową nie dając się wyprzedzić żadnym z 15 rywali. Miano najlepszego zawodnika w Polsce do 10 lat na torze w Bydgoszczy wywalczył Aleks Radło, natomiast tuż za nim – na drugiej pozycji uplasował się Piotr Kweczke. Nasi mistrzowie nie odpoczywali jednak długo, gdyż startowali także w zawodach do lat 12. W tej kategorii wiekowej zajęli 18 miejsce – Kweczke oraz 24 miejsce – Radło. Jednak dużo lepiej wśród zawodników do lat 12 radził sobie inny wychowanek drużyny z Poczesnej – Jakub Nowak. Wygrał on dwa wyścigi i zajął ostatecznie 14 miejsce. Bardzo dobry występ w tym turnieju zaliczył również Jakub Ordon, który wywalczył 21 miejsce. Kategoria U12 była najliczniej obsadzona, gdyż startowało w niej aż 31 zawodników z całej Polski. Zawody w Bydgoszczy były dopiero pierwszą z czterech rund Pucharu Polski (Grand Prix) Żaków. Kolejne turnieje odbędą się na torze w Żołędowie, Bargłach i Lesznie. Gratulujemy najmłodszym zawodnikom Victorii Poczesna świetnych wyników i trzymamy za nich kciuki w kolejnych turniejach.
Szczegółowe wyniki zawodników PKS „Victoria” Poczesna w Orbico Grand Prix Żaków – 1 runda: