logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Barwny korowód przemaszerował ulicami Poczesnej w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

    z dnia: 2021-06-01
Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” słusznie stwierdził Janusz Korczak. W tych kilku krótkich pięknych słowach można podsumować barwny korowód roześmianych przedszkolaków, którzy przemaszerowali ulicami Poczesnej.


Barwny korowód zorganizowany przez Przedszkole w Poczesnej w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” zatrzymał się przy Urzędzie Gminy, gdzie przedszkolaki spotkały się z Wójtem Gminy Poczesna - Krzysztofem Ujmą, który z okazji Dnia Dziecka wręczył im drobne upominki i słodycze. Swoją wizytą maluchy wniosły mnóstwo uśmiechów i radości zarażając tym innych. Należy podkreślić, że Przedszkole w Poczesnej w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania zostało docenione wieloma nagrodami: otrzymało już dwa medale, 3 nagrody, 4 wyróżnienia, dwa wyróżnienie specjalne i jedno podziękowanie za najlepiej prowadzoną  kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzięki takim działaniom edukacyjnym od najmłodszych lat dowiadujemy się, że książka jest czymś ważnym i wyjątkowym w życiu człowieka. Idea i wydarzenia tegorocznej kampanii promują wartościową literaturę dla dzieci  i młodzieży, w tym roku ze światłem skierowanym na polskich autorów.
 
Iwona Skorupa
zdjęcia: Mariusz Matyja