logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Bezpiecznie do szkoły

    z dnia: 2020-09-04
Nowy rok szkolny 2020/2021, w szkołach z terenu gminy Poczesna rozpoczęty.
mapa-okmapa-ok

Dzieci i młodzież będą się uczyć w bezpiecznych warunkach z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Do szkół i zostało rozdysponowane 765 litrów płynów dezynfekcyjnych, blisko 10,5 tys. maseczek oraz 14 bezdotykowych termometrów z Ministerstwa Zdrowia.

Z uwagi na remonty dróg jakie są prowadzone na terenie Huty Starej A i B został skrócony kurs linii nr 53. W tej chwili autobus dojeżdża do Osiedla w Hucie Starej B. Od 15 czerwca 2020 r gmina wprowadziła bezpłatny dowóz (zgodnie z  rozkładem linii 53) od Osiedla do Poczesnej. Kursują busy: do przystanku przy ulicy Południowej - 14 kursów, do przystanku przy OSP Poczesna - 7 kursów.

W związku z kolejną inwestycją drogową, która prowadzona jest na terenie gminy Poczesna – przebudową drogi D 791, zmianie uległa trasa kursowania autobusu nr 65. W trosce o podniesienie komfortu życia mieszkańców, a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo, władze gminy rozpatrują możliwość wprowadzenia dowozów na podobieństwo kursów linii nr 53. Po konsultacjach z przeprowadzającymi inwestycję drogową oraz z zainteresowanymi (tj. m.in. ze społecznością szkolną, radnymi), zostanie wybrane najdogodniejsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Aneta Nawrot
zamieściła: an