logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

"Bieg Papieski" z okazji 100 Rocznicy Urodzin Świętego Jana Pawła II.

    z dnia: 2020-06-10
We wtorek 9 czerwca na boisku KS "Olimpii" Huta Stara B odbyło się wydarzenie sportowo-rekreacyjne pod nazwą "Bieg Papieski" z okazji 100 Rocznicy Urodzin Świętego Jana Pawła II, Papieża i Wielkiego Polaka, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy.

Bieg wpisał się w szereg działań związanych z organizacją interdyscyplinarnego projektu "100-Lecie urodzin Karola Wojtyły, Papieża Polaka", #projektjp2 z organizatorem ks. Tomaszem Kośny z pomocą Pawła Wiśniewskiego - Głównego Specjalisty ds. Sportu w Gminie Poczesna, Tomasza Zasępy - Sekretarza KS "Olimpia" Huta Stara B,  Zbigniewa Szpruty - jednego z realizatorów projektu oraz Łukasza Wlazło - trenera i członka Zarządu Klubu, którzy otworzyli zawody. W czasie uroczystego otwarcia p. Szpruta podkreślił wkład Jana Pawła II w zmianę oblicza tego świata. To dzięki Niemu możemy cieszyć się wolnością, która przez Polskę rozlała się na zniewoloną do tej pory część naszego kontynentu. Był papieżem spraw ludzkich, broniąc godności każdego człowieka.
W biegu, który miał charakter upamiętnienia rocznicy urodzin naszego znamienitego rodaka miał na celu zachęcanie uczestników do aktywności fizycznej i uprawiania sportu, tak jak to robił w latach młodości Karol Wojtyła oraz zapewnienie racjonalnego spędzanie czasu wolnego odciągającego od używek.
W wydarzeniu wzięło udział ok. 40 dzieci i młodzieży głównie z Parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa we Wrzosowej trenująca w KS "Olimpia" Huta Stara B  oraz z innych zakątków naszej gminy, którym kibicowali członkowie ich rodzin. Każdy z uczestników po przebiegnięciu dystansu 85 metrów, tyle ile żył lat Ojciec Święty Jan Paweł II, otrzymał okolicznościowy medal oraz słodki poczęstunek. Podczas dekoracji i podsumowania "Biegu Papieskiego" ks. Tomasz Kośny wraz z Pawłem Wiśniewskim podziękowali za wsparcie Gminie Poczesna, a od Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy, który z racji pełnienia obowiązków służbowych (nadzwyczajna sesja Rady Gminy) nie mógł uczestniczyć, przekazali serdeczne pozdrowienia dla wszystkich uczestników i kibiców,  życzenia wszystkiego dobrego i podziękowania za udział w biegu.
 
tekst - Paweł Wiśniewski
zdjęcia - 
Z. Szpruta
zamieściła: Iwona Skorupa