Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna

Brawa dla Filipa

z dnia: 2016-10-17
Zawodnik UKS Junior Wrzosowa Filip Matysiak zdobył brązowy medal w grze pojedynczej juniorów młodszych podczas turnieju Grand Prix XVI Mazovia Junior Cup w Zielonce, które odbyły się w dniach 14-16.10.2016. W imprezie wzięło udział 320 zawodników z całej Polski. Gratulujemy.
filipfilip

W pierwszym meczu grupowym Filip wygrał z Łukaszem Zwierzchowskim (Millenium Warszawa) 21/18, 21/18. W drugim pokonał Dominika Talekowca (Hubertus Zalesie Górne) 21/18, 21/11. Po wyjściu z grupy w kolejnym meczu wygrał z Bartoszem Grochowskim (Sportowa Politechnika Gdańsk) 21/9, 14/21, 21/17. W pojedynku o awans do strefy medalowej po bardzo zaciętym meczu, który trwał 50 minut pokonał Szymona Stokfisza (Unia Bieruń) 21/12, 15/21, 21/17.
Wyraźnie zmęczony sobotnimi meczami nie nawiązał walki w meczu półfinałowym z Michałem Matysiakiem (Hubertus Zalesie Górne). Grając z kontuzją łokcia uległ wyraźnie 7/21, 14/21.
Mimo porażki należy uznać występ Filipa w turnieju za bardzo dobry.
Osiągnął najlepszy wynik w swojej krótkiej karierze badmintonowej meldując się na najniższym stopniu podium. W grze podwójnej wspólnie z Bartoszem Majewskim dotarli do ćwierć finału zawodów zajmując ostateczne miejsca 5-7. Pokonali parę Aleksander Dzwonnik/ Miłosz Miernik (Harcownik Warszawa/ Orlicz Suchedniów 21/16, 17/21, 21/9.
W meczu o półfinał ulegli parze SKB Suwałki Bilbin/ Jaroszczuk 13/21, 20/22. W drugim secie chłopcy prowadzili 19/16 grając w tym fragmencie meczu bardzo dobrze. Później dekoncentracja i proste błędy w ataku spowodowały, że nie doprowadzili do rozstrzygającego seta.
Bartek zakończył grę pojedynczą na fazie grupowej. W pierwszym meczu pokonał zawodnika WWL Badminton Club Marki Jakuba Dworzaka 21/12, 21/15 a potem musiał uznać wyższość Jana Lewandowskiego (Kolejarz Częstochowa) przegrywając 12/21,11/21.
Zawodnicy nasi zagrali jeszcze w grze mieszanej.  Bartek grając w parze z reprezentantką Białorusi  Yauheniya DZESIUKEVICH pokonali parę Komety Sianów Michał Bober/ Michalina Surówka 18/21, 21/14, 21/18. W drugim meczu musieli uznać wyższość pary Plesbadu Pszczyna  Tomasz Klepek/ Dagmara Pękała (turniejowa dwójka) 11/21, 8/21. Filip grał w parze z Białorusinką  Yelizaveta KAMINSKAYA.
Po zaciętych trzysetowych pojedynkach musieli uznać wyższość przeciwników. W pierwszym pojedynku przegrali z parą Natan Hemer/ Martyna Pietrzak (Korona Pabianice/MLKS Solec Kujawski) 21/18, 13/21, 16/21 a w drugim pojedynku z  parą Stali Nowa Dęba Rafał Lejko/ Natalia Róg 18/21, 21/15, 11/21.