logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Brawo dla naszych przedszkoli!!!

    z dnia: 2017-02-13
W placówkach oświatowych działających na terenie Gminy Poczesna realizowany jest nie tylko program dydaktyczny, ale również plan zajęć pozalekcyjnych.

Rozwijamy zainteresowania – literackie, teatralne, muzyczne, plastyczne, sportowe - młodych ludzi. Nie brakuje też wielkiego zaangażowania nauczycieli i pedagogów. W osiąganiu sukcesów pomagają też władze gminne, nie szczędząc środków m.in. na szkolenia pedagogów i pomoc w udoskonalaniu warsztatu pedagogicznego. Nauczyciele, pedagodzy, wychowawcy poświęcają swój czas i wiedzę dzieciom i młodzieży. Motywowani są także nagrodami przyznawanymi przez Wójta Gminy Poczesna – Krzysztofa Ujmę.

Dzieci i młodzież z terenu gminy Poczesna chętnie biorą udział w wydarzeniach powiatowych, wojewódzkich, a nawet ogólnopolskich. Tak zadziało się m.in. w styczniu tego roku. Przedszkolaki z terenu Gminy Poczesna wzięły udział w XV Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Teatralnych „Wręczyckie Jasełka 2017” Tradycje Bożonarodzeniowe budujące tożsamość. Trzecie miejsce zajęło Przedszkole Publiczne we Wrzosowej. Dzieci do występu zostały przygotowane przez Magdalenę Mościńską–Ciejpa oraz Agnieszkę Chomiaczewską. Przedszkolaki z Huty Starej B, pod kierunkiem Edyty Matyszczak, Magdaleny Kucharzewskiej i Grażyny Woś zdobyły drugie miejsce w Kategorii Przedszkola. Drugie miejsce zajęły też przedszkolaki z Poczesnej. Do tego występu przygotowywały je: Maria Czerwik i Ilona Nowak.Natomiast przedszkolaki z Huty Starej A były bezkonkurencyjne. Zajęły pierwsze miejsce. Dzieci przygotowywała Małgorzata Wiśniewska–Cabała.

Dumni – osiągnięciami swoich pociech – rodzice serdecznie dziękują m.in. wychowawcom i pedagogom.

red