Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna

Były emocje

z dnia: 2017-05-31
Niestety mimo ambitnej postawy nie udało się Filipowi Matysiakowi zdobyć medalu podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zakończonej w niedzielę w Babimoście.

W piątek w grze pojedynczej pokonał kolejno: Michała Majdeckiego (KS Chojnik Jelenia Góra) 21/9, 21/12 oraz Macieja Nagłego (MKS KSOS Kraków) 21/16, 21/12. W grze deblowej grając w parze z Maciejem Chojnackim zwyciężyli Jakuba Matłokę/ Dominika Ptaka (OTB Lotka Ostrów Wlkp./ UKS Siódemka Świebodzin) 21/11, 21/8. Zwycięstwa te dały mu możliwość gry w sobotnich ćwierćfinałach.

W sobotę w grze pojedynczej przegrał wyraźnie z Kordianem Kobylnikiem (LKS Technik Głubczyce - jak się okazało Mistrz Polski) 7/21, 9/21. W meczu deblowym w parze z Maciejem Chojnackim ((SKS Matchpoint Ślęza) z parą Tomasz Klepek/ Jan Lewandowski (UKS Plesbad Pszczyna/ BKS Kolejarz Częstochowa) zwyciężyli pierwszego seta 22/20. Niestety przegrali dwa kolejne 15/21, 18/21 i tym samym zakończyli swój udział w turnieju.

Podsumowując Filip zajął dwa piąte miejsca podczas Mistrzostw Polski w kategorii junior młodszy. Poza zdobytymi medalami Mistrzostw drużynowych jako reprezentant województwa śląskiego (brązowy w 2015 r w kategorii młodzik i złoty w tym roku w kategorii junior młodszy) jest to jak na razie jego największe osiągnięcie.

Podczas zawodów zdobył 5,5 pkt do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.