logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Były życzenia, miłe słowa i koncert chóru...

    z dnia: 2019-03-12
…a wszystko to z okazji Gminnego Dnia Kobiet, który został zorganizowany 11 marca w hali sportowej w Poczesnej.

Na uroczystości przybyły głównie panie, mieszkanki gminy Poczesna. Przed wejściem witał gości Wójt gminy Poczesna - Krzysztof Ujma oraz zastępca – Andrzej Lech. Kilka minut po godz. 18 Krzysztof Ujma, już oficjalnie, powitał wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem pań, do których skierował ciepłe słowa i życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Wszystkich zebranych zaprosił na występ chóru Canto-Cantare działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Przed pocześniańską publicznością przedstawił on znane polskie i ludowe utwory. Sala chętnie włączała się i nuciła piosenki góralskie czy z repertuaru np. zespołu „Mazowsze”. Canto-Cantare rozśpiewał salę.

Chór Canto-Cantare powstał 15 lat temu w 2004 roku. Członkowie chóru zapewniają, że śpiewają z wielka pasja i zaangażowaniem, że śpiew jest dla nich wielką radością i jest miłością, która tkwi w ich sercach.

Gminny Dzień Kobiet – jak co roku – był bardzo udany.

an