logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Czytanie, to jedna z ważniejszych rzeczy

    z dnia: 2017-11-28
We wtorek - 28 listopada - w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Hucie Starej B, odbył się IV Gminny Konkurs Czytelniczy "Lubię czytać".
czytanieczytanie

Podobnie jak w latach ubiegłych, patronat nad konkursem objął Wójt gminy Poczesna - Krzysztof Ujma. Jego celem było rozwijanie zainteresowań i kompetencji czytelniczych uczniów oraz promowanie książki jako ważnego źródła informacji.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie II i III klas Szkół Podstawowych z Nierady, Poczesnej, Wrzosowej, Słowika i Huty Starej B. W tym roku uczniowie mogli wykazać się znajomością treści oraz bohaterów wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, jak również umiejętnością czytania ze zrozumieniem.

Oto wyniki konkursu:

W kategorii klas drugich:

I miejsce - Aleksandra Lesińska - SP Nierada

II miejsce - Roksana Witkowicz - SP Huta Stara B

III miejsce - Patrycja Bąk - SP Poczesna


 

W kategorii klas trzecich:

I miejsce - Jakub Dróżdż - SP Nierada

II miejsce - Jakub Cieśla - SP Poczesna

III miejsce - Anna Praska - SP Wrzosowa

Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, które ufundował i osobiście wręczył Wójt Krzysztof Ujma. Konkurs dostarczył uczestnikom wiele emocji. Ze względu na duże zainteresowanie oraz walory wychowawcze konkursu, jakim jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, organizatorzy zapowiedzieli jego kontynuację w kolejnych latach.

Tekst i zdjęcia SP Huta Stara B