logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

DOTKNIĘCIE SERCA

    z dnia: 2018-12-20
Adwent to czas oczekiwania na radość.
„Świeczki się jarzą w świerkach zielonych
i złote gwiazdy wieńczą korony,
bo zewsząd dzwoni kolęda święta,
lecz o Nim, o Nim, nikt nie pamięta”.
  (Jadwiga Urbanowicz)

Czy w tym oczekiwaniu ktoś jednak o Nim pamięta?
 
       Tak było wczoraj 19.12.2018 r. w Gminnym Centrum Kultury w Poczesnej. Artyści teatru „A CO” w składzie: Katarzyna Karpowicz, Emilia Woźniak, Martyna Krok, Jakub Kołek, Jakub Wójcik, Oliwia Leszczyńska, Daria Sitek, Eryk Ciura, Julian Nowicki i Piotr Sitek wystąpili w sztuce „Dziewczynka z zapałkami”, którą wyreżyserowali Grzegorz Leonarcik i Janusz Koniecki, według scenariusza Kazimiery Kasperkiewicz, na podstawie baśni Hansa Chrystiana Andersena. Muzykę skomponował Grzegorz Leonarcik, scenografię Janusz Koniecki, choreografię przygotowała Paulina Peryga. Wsparcia udzielił Piotr Łosik - firma OMEGA MUSIC i Mariusz Matyja.

         Artyści dali popis swoich umiejętności a przede wszystkim wrażliwości serca, która mnie – widza bardzo poruszyła. Sztuka oprawiona była piękną muzyką, wykonaną na żywo, w ciekawych aranżacjach, klimatyczną scenografią i choreografią. Tworzyło to harmonię; słowa, dźwięku, tańca i obrazu.

         Mam nadzieję, że wychodząc po spektaklu wszyscy byliśmy bogatsi o wartości, których nie można zapominać na co dzień, a szczególnie w czasie radosnego oczekiwania. Na uwagę zasługuje fakt, że tą wrażliwość przekazywali młodzi ludzie, którzy w czasach konsumpcjonizmu pokazali swoją empatię na to, aby każde ludzkie serce było otwarte dla bliźniego, zwłaszcza ubogiego, samotnego, potrzebującego troski i pomocy.

         Myślę, że przesłanie spektaklu nie okaże się tylko mirażem dobra na pustyni otaczającego nas realizmu. Na Święta Narodzenia Jezusa życzę Wszystkim, aby ciepły ślad na naszej dłoni nie pozostawiły tylko zapalone zapałki.
Wesołych Świąt.

         Szczególne podziękowania należą się panu Krzysztofowi Ujma – Wójtowi Gminy Poczesna oraz pani Iwonie Skorupa - Dyrektorowi Gminnego Centrum Kultury w Poczesnej za wparcie artystów i promowanie kultury.
 
Sympatyk Teatru „A CO” Zdzisław Mielczarek
fot.Tomasz Banasiak