logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Dzieci z Wrzosowej wyśpiewały I miejsce!

    z dnia: 2019-04-17
Zespół Wokalny „Wrzosowianie”, składający się z uczennic Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika we Wrzosowej zdobył I miejsce w XV Jubileuszowym Regionalnym Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Koziegłówkach.
5 i 13 kwietnia 2019 r. w Sanktuarium Św. Antoniego w Koziegłówkach odbył się XV Jubileuszowy Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej pod honorowym patronatem J.E. Abp dr Wacława Depo Metropolity Częstochowskiego oraz Poseł do Parlamentu Europejskiego – Pani Jadwigi Wiśniewskiej. Zespół Wokalny „Wrzosowianie” podczas sobotnich przesłuchań konkursowych wykonał dwie pieśni pasyjne: „Jezus daje nam zbawienie” oraz „Szukałem miłości”, przygotowane przez Panie Agnieszkę Woźniak i Paulinę Zarzycką, z towarzyszeniem akompaniamentu gitary Łukasza Rudzkiego. Występ ten zakwalifikował zespół do licznego grona laureatów, którzy swoje umiejętności prezentowali podczas Koncertu Galowego. Wszyscy jednak z niecierpliwością oczekiwali odczytania oficjalnego protokołu jury, w którym znalazł się Zespół Wokalny „Wrzosowianie” zdobywając  I miejsce w kategorii zespołów wokalnych młodszych.


tekst-Paulina Zarzycka
foto-Renata Sośnica