logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Girls Go Into Global STEM

    z dnia: 2016-11-29
Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Poczesnej przystąpiło do międzynarodowego projektu GIGS („Girls Go Into Global STEM”
Girls Go Into Global STEMGirls Go Into Global STEM

realizowanego w ramach europejskiego programu Erasmus + KA2. (STEM to angielski skrót określający przedmioty ścisłe: Science + Technology + Engineering + Maths) Projekt ma na celu zwiększenie zaangażowania uczniów w naukę przedmiotów ścisłych, a w szczególności zachęcanie dziewcząt do poszerzania wiedzy i umiejętności z w/w przedmiotów. Uczennice i uczniowie gimnazjum będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat  problemów globalnych i ich możliwych rozwiązaniach, przy użyciu technologii (zajęcia będą realizowane w oparciu o przedmioty ścisłe). W jego ramach uczniowie i nauczyciele zaangażowani w projekt będą tworzyć materiały edukacyjne, testować je, uczestniczyć w wymianach międzynarodowych.

Projekt zaplanowano na lata 2016 – 2019, natomiast rozpoczął się we wrześniu br. Koordynatorem projektu jest Uniwersytet w Hull (Wielka Brytania), zaś instytucjami partnerskimi jest osiem organizacji i szkół z różnych państw Europy; wśród nich, tylko jedna szkoła w Polsce – Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Poczesnej. Instytucjami partnerskimi są szkoły z Wielkiej Brytanii, Cypru, Szwecji, szwedzki Uniwersytet w Boras, Centrum Edukacji Obywatelskiej z Warszawy, oraz organizacje CARDET z Cypru i Practical Action z Wielkiej Brytanii.

W działania zaangażowani będą uczniowie i uczennice z kilku krajów, którzy w trakcie spotkań warsztatowych, a także poprzez internet będą tworzyć e-booki, modele. Zagadnieniem globalnym, które będzie szerzej opracowywane w gimnazjum w Poczesnej są zmiany klimatu i ich wpływ na ludzi na całym świecie, a w szczególności na mieszkańców Globalnego Południa. Projekt w gimnazjum koordynuje p. Michał Szczepanik oraz p. Katarzyna Kołodziejczyk. W listopadzie p. Kołodziejczyk uczestniczyła w spotkaniu roboczym, które odbyło się w Uniwersytecie w Hull.

Czytaj dalej