logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Gminna Biblioteka Publiczna w Poczesnej wraz z filiami znowu otwarte dla czytelników!

    z dnia: 2020-05-08
Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Poczesnej w porozumieniu z Organem Prowadzącym Gminy Poczesna oraz po pozytywnym zaopiniowaniu procedur przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Częstochowie, podjął decyzję o otwarciu Gminnej Biblioteki Publicznej w Poczesnej wraz z filiami od dnia 11 maja 2020 roku.


Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy!

             Chcąc zapewnić bezpieczeństwo czytelnikom i bibliotekarzom, zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej i wytycznymi Ministerstwa Rozwoju dotyczącymi funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Poczesnej w porozumieniu z Organem Prowadzącym Gminy Poczesna oraz po akceptacji Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Częstochowie, podjął decyzję o otwarciu Gminnej Biblioteki Publicznej w Poczesnej wraz z filiami od dnia 11 maja 2020 roku.
 

Dodatkowo (do odwołania) wprowadza się następujące zasady bezpieczeństwa sanitarnego:
  • Czytelnicy proszeni są o wchodzenie do pomieszczenia Biblioteki pojedynczo oraz w maseczce!!!
  • Zwracane książki/prasa zostaną każdorazowo czasowo zabezpieczone i wyłączone z użytkowania (zgodnie z obowiązującymi rekomendacjami Biblioteki Narodowej).
  • Egzemplarze wypożyczanych książek podawane będą Państwu wyłącznie przez bibliotekarzy!!!
    Uwaga:
    Pracownicy biblioteki będą bezwzględnie stosować się do zasad profilaktycznych przedstawianych i aktualizowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia. Czytelnia (tj. przegląd prasy i książek na miejscu) oraz korzystanie ze stanowiska komputerowego i łącza internetowego- zostają zawieszone do odwołania.
Serdecznie zapraszamy!!!
Iwona Skorupa