logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Gminne obchody Święta Niepodległości.

    z dnia: 2019-11-11
W tym roku gminne obchody święta 11-go Listopada miały miejsce w Nieradzie.Uroczystości, na które licznie przybyli mieszkańcy gminy Poczesna, duchowni, młodzież, samorządowcy, radni powiatowi, przedstawiciele Stowarzyszeń, partii politycznych, Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych, poczty sztandarowe, pracownicy oświaty, Urzędu Gminy, środowisk twórczych oraz goście - rozpoczął Wójt gminy Poczesna – Krzysztof Ujma. Powitał wszystkich, a w przemówieniu przypomniał o doniosłości 11 Listopada w dziejach Polski i Europy.
Podczas swojego wystąpienia powiedział…- "Szanowni Państwo 11-ego listopada szczególnie myślimy o patriotyzmie! Tak więc niech przesłaniem Dnia Niepodległości, będzie postawa patriotyczna oraz uszanowanie jednego człowieka przez drugiego. Szanowni Państwo, żyjemy w wolnej Polsce, ale w innych czasach. Nasza Gmina wciąż się zmienia. Rozwija się - również dzięki wspólne podejmowanym decyzjom! Pamiętamy o tradycji, ale zawsze w kontekście myślenia o przyszłości, żeby naszym mieszkańcom żyło się coraz lepiej, godniej i bezpieczniej. Powstają nowe inwestycje. Realizujemy duże i małe zadania".Następnie zostały złożone wiązanki, m.in. przez wójta, Radę Gminy, strażaków, kombatantów. 
Uroczysta Msza Święta odbyła się w Kościele Parafialnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nieradzie i była  oficjalnym zwieńczeniem obchodów 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Msza została odprawiona przez ks.Marka Włocha - proboszcza parafii w Nieradzie i koncelebrowana przez Księdza Kanonika - Jacka Kołodziejczyka - Proboszcza Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa we Wrzosowej. Biało-czerwone dekoracje, poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych, oprawa artystyczna Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej oraz występy artystyczne uczniów ze SP Nierada sprawiły, iż atmosfera wydarzenia była podniosła i wyjątkowa. Po uroczystej Mszy  Świętej, sołtys Jarosław Kmieć złożył na ręce Wójta Gminy Poczesna symboliczne kwiaty, jako dowód podziękowania za rozwój naszej małej Ojczyzny - Gminy Poczesna. W swoim wystąpieniu powiedział…- w imieniu własnym oraz mieszkańców sołectwa Nierada gratuluję Panu oraz wszystkim samorządowcom Gminy Poczesna pomyślnego zakończenia budowy Nowego Ośrodka Zdrowia w Michałowie. Jestem przekonany, że realizacja tej inwestycji spełniła marzenia wszystkich mieszkańców,  to kolejny ważny moment w rozwoju gminy. Składam serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za ogromny trud oraz zaangażowanie wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji tego nowoczesnego, funkcjonalnego i wspaniałego obiektu. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nieradze - Marta Muchla w imieniu wszystkich pedagogów i uczniów złożyła podziękowania  na ręce Wójta Gminy Poczesna za nieocenione zasługi na rzecz krzewienia wśród młodzieży patriotycznych idei i  wartości  jakimi są „ Bóg, Honor, Ojczyzna”. Dzięki takim działaniom wzmacnia się integracja społeczeństwa, świadomość młodego pokolenia o naszej historii, a podejmowane działania odgrywają znaczącą rolę w kształtowaniu postaw młodego pokolenia, w poszanowaniu tradycji.
Wójt Gminy Poczesna- Krzysztof Ujma złożył serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości, a mieszkańcom za liczny udział w obchodach.
 
tekst i zdjęcia - Iwona Skorupa