logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Gratulacje

    z dnia: 2019-04-03
W dniu 27 marca 2019 roku w hali sportowej w Poczesnej odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci (w kategorii do klasy VII Szkoły Podstawowej) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (w kategorii klas VII i VIII Szkoły Podstawowej oraz III Gimnazjum) w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców w roku szkolnym 2018/19 organizowane przez Zarząd Miejski Szkolnego Związku Sportowego w Częstochowie.
sport-tenissport-tenis

Szkoły walczyły o awans do finału wojewódzkiego tych rozgrywek. Zawody rozpoczęły o godz. 9.30. W imieniu Wójta gminy Poczesna Krzysztofa UJMY pozdrowienia przekazał wicedyrektor szkoły i organizator zawodów Paweł WIŚNIEWSKI, który powitał dyrektora Szkoły Podstawowej im. G. Morcinka w Poczesnej Jadwigę KNAPIK, Przewodniczącego ZM SZS w Cz-wie Kazimierza SICIAKA, sędziego głównego Dariusza SZLUBOWSKIEGO oraz trenera i animatora tenisa stołowego w naszej gminie Henryka PAŁASZA. Po zabraniu głosu przez Dyrektor, Pana Przewodniczącego i sędziego głównego rozpoczęła się rywalizacja szkół, które walczyły o dwa pierwsze miejsca premiujące je do udziału w finale wojewódzkim. W zawodach wzięło udział 16 szkół z czterech powiatów województwa śląskiego, zwycięzcy ćwierćfinałów. Rywalizacja była drużynowa i toczyła się w grupach „każdy z każdym” po cztery szkoły. W każdym meczu pomiędzy dwoma szkołami rozgrywano pięć gier: dwa single, następnie debel i znowu dwie gry pojedyncze zawodników, którzy ze sobą wcześniej nie grali.

Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej odniosła sukces i zajęła:

- I miejsce w kategorii chłopców w Igrzyskach Dzieci,

drużyna w składzie: Krzysztof Grochowina i Dominik Wąsiński, opiekun: Patryk KOZŁOWSKI.

- I miejsce w kategorii chłopców w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

drużyna w składzie: Krzysztof Grochowina i Dominik Wąsiński, opiekun: Paweł WIŚNIEWSKI.

Oczywiście nie byłoby tych sukcesów bez treningów w LKS Grom-Złota Dama pod okiem trenera Henryka PAŁASZA, który na co dzień trenuje swoich podopiecznych.

Wyniki końcowe:

Igrzyska Dzieci

Dziewczęta: Chłopcy

I m-ce SP nr 13 w Sosnowcu I m-ce SP w Poczesnej

II m-ce SP nr 2 w Krzepicach II m-ce ZS w Goleniowach

III m-ce SP w Koziegłowach III m-ce SP w Rogoźniku

IV m-ce SP nr 2 w Czeladzi IV m-ce SP nr 20 w Jaworznie

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Dziewczęta: Chłopcy

I m-ce SP nr 1 w Zawierciu I m-ce SP w Poczesnej

II m-ce SP nr 31 w Częstochowie II m-ce SP nr 2 w Będzinie

III m-ce SP nr 8 w Sosnowcu III m-ce SP nr 46 w Sosnowcu

IV m-ce SP nr 2 w Siewierzu IV m-ce SSP w Kutnie

Na koniec najlepsi otrzymali dyplomy.

Paweł Wiśniewski

 
sport-tenissport-tenis
sport-tenissport-tenis
sport-tenissport-tenis
sport-tenis
sport-tenis
sport-tenis