logo facebook
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna

Hanna Kweczke wygrywa w kategorii do lat 8, a Aleks Radło zwycięża w kategorii do lat 12! Świetne zawody w wykonaniu Victorii Poczesna na torze w Bydgoszczy!

z dnia: 2020-09-16
Nie było mocnych na Hanię Kweczke i Aleksa Radło w ich kategoriach wiekowych podczas II rundy Orbico Wo-Vital Pucharu Polski Żaków na torze w Bydgoszczy. Hania wygrała w kategorii do lat 8, a Aleks zwyciężył w kategorii do lat 12. Bardzo dobre występy zaliczyli także inni pocześnianie w niemal wszystkich kategoriach wiekowych.
Jako pierwsi w sobotnie południe (12 września) na tor w Bydgoszczy w ramach II rundy Orbico Wo-Vital Pucharu Polski Żaków na torze w Bydgoszczy ruszyli zawodnicy do lat 6. Następnie przyszedł czas na turniej zawodników do lat 8, w którym wystartowało troje reprezentantów Victorii Poczesna. Fantastycznie w tych zawodach spisała się Hanna Kweczke, która gromadząc 15 punktów i wygrywając wyścig finałowy zwyciężyła w tej kategorii wiekowej. To jak dotychczas największy sukces młodej zawodniczki z Poczesnej. Warto dodać, że Hania w tych zawodach rywalizowała tylko z chłopcami. Udane występy w kategorii U8 zaliczyli także Gabriel Wawrzyńczak i Antoni Wojtyto, którzy zajęli jednocześnie 15 miejsce. W kolejnym turnieju tego dnia zmierzyli się zawodnicy do lat 10. Wystartowała w nim także triumfatorka kat. U8 – Hanna Kweczke, która z dorobkiem 9 pkt. zajęła 10 lokatę. Następnie pod taśmą stanęli rywalizujący w kategorii do lat 12. W tym turnieju wystartowało sześciu pocześnian, a najlepszy z nich – Aleks Radło wygrał turniej z kompletem punktów! Młody zawodnik z Poczesnej po raz kolejny w tym roku stanął na podium zawodów ogólnopolskich, tym razem na najwyższym jego stopniu. Dobre występy w U12 zaliczyli także inni zawodnicy Victorii: Łukasz Waszczyk zajął 8 miejsce, Mikołaj Podwyszyński był 10-ty, Piotr Kweczke wywalczył 13-tą pozycję, Dawid Białas zajął 17 lokatę, a Marcel Rakus był 21-szy.
Ostatnią kategorią wiekową rozgrywaną w ramach Pucharu Polski w Bydgoszczy był turniej do lat 14. W nim najlepiej wśród pocześnian spisał się Oskar Dusiński, który zajął 9 lokatę i był bliski startu w półfinale tych zawodów. Dobry występ w U14 zaliczył także triumfator turnieju do lat 12 – Aleks Radło, który zajął 13 miejsce. Dziewiętnasta lokatę w tym turnieju zajął Mikołaj Augustyniak, a 22 był Łukasz Waszczyk.
Kolejny turniej w ramach cyklu Pucharu Polski Żaków i Młodzików zostanie rozegrany się 26 września na torze w Ostrowie Wielkopolskim. Natomiast 10 października na torze w Bargłach w Gminie Poczesna odbędzie się wielkie święto dla najmłodszych speedrowerzystów w Polsce – Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 6,8,10 i 12 oraz Mistrzostwa Par do lat 12, a także Indywidualne Mistrzostwa Kobiet.