logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Informacja dla pracodawców

    z dnia: 2019-04-15
Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, w dniu 29 marca 2019 roku, ogłosił konkurs w ramach „Podziałania 7.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia osób poszukujących pracy i pozostających bez zatrudnienia RLKS Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020”.

Celem tego działania jest przede wszystkim aktywizacja zawodowa mieszkańców terenów wiejskich z obszarów Lokalnych Grup Działania. W tegorocznym konkursie oprócz osób nieaktywnych zawodowo, wsparcie można adresować także do dodatkowych odbiorców, czyli:

  • osób zatrudnionych na umowach krótkoterminowych oraz pracujących w ramach umów cywilno-prawnych;

  • osób pracujących, których zarobki nie przekraczają płacy minimalnej;

  • imigrantów;

  • reemigrantów;

  • osób odchodzących z rolnictwa oraz ich rodzin.

Dokładny opis projektu oraz szczegóły dotyczące go, można znaleźć na stronie internetowej: http://rpo.wup-katowice.pl/lsi/nabor/414 (zobacz w zakładce: ogłoszenia i wyniki).

Pracodawca, który w ten sposób pozyska pracownika-stażystę, przez trzy miesiące nie poniesie żadnych kosztów z tytułu jego zatrudnienia, jednak po tym czasie będzie go musiał zatrudnić na sześć miesięcy.

Do konkursu można się zgłaszać do dnia 30 maja 2019 roku. Zainteresowani pracodawcy proszeni są o zgłoszenie się do Urzędu Gminy Poczesna (ul. Wolności 2, w godzinach urzędowania), do dnia 10 maja 2019 r, celem współpracy.

opr. A.Nawrot