logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Informacja dla producentów rolnych

    z dnia: 2020-06-22
w sprawie tegorocznych zasad szacowania strat powstałych w gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
Uprzejmie informuję, iż Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MR i RW) na swojej stronie internetowej, udostępniło nowelizację Wytycznych dla Komisji powołanych przez Wojewodę dotyczących ogólnych zasad szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun obsunięcie się ziemi lub lawinę, a także nowe wzory protokołów szacowania szkód powstałych w wyniku ww. niekorzystnych zjawisk atmosferycznych (NZA).
Należy zaznaczyć, iż począwszy od tego roku zgłaszanie przez producentów rolnych wniosków  o oszacowanie strat powstałych w gospodarstwach rolnych spowodowanych przez suszę jak i sam proces sporządzania protokołu odbywać się będzie za pośrednictwem aplikacji publicznej opracowywanej przez MR i RW, tj. bez udziału Komisji.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (www.gov.pl/web/rolnictwo) w odnośniku: „Informacje branżowe/Niekorzystne zjawiska atmosferyczne”
 W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości należy kontaktować się z pracownikiem tutejszego Urzędu – osoby do kontaktu Dariusz Smok lub Aleksandra Warzecha pod nr telefonu 34 32 74 116.
opr. Aleksandra Warzecha


zam. an