logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

INFORMACJA O ZASADACH REJESTRACJI I UDZIELANIA PORAD LEKARSKICH W PLACÓWKACH POZ

    z dnia: 2020-03-14
INFORMACJA O ZASADACH REJESTRACJI I UDZIELANIA PORAD LEKARSKICH W PLACÓWKACH POZW związku z koniecznością zabezpieczenia pacjentów poz przed zagrożeniami wynikającymi z epidemii COVID-19 ustalone zostały-aż do odwołania-następujące zasady postępowania:


1. chcąc uzyskać poradę u lekarza poz pacjent każdorazowo powinien najpierw uzyskać teleporadę (rozmowa telefoniczna z personelem właściwej placówki), celem ustalenia rzeczywistych potrzeb pacjenta i sposobu ich realizacji.

Teleporadadla pacjentów (proszę dzwonić do placówki, w której złożona została deklaracja):

OZ Poczesna 34327 41 93 lub 797877666
OZ Wrzosowa 34327 55 78 lub 690501999
OZ Nierada 34373 62 00

Proszę dzwoniących o cierpliwość wiele osób próbuje dodzwonić się równocześnie; w tym czasie personel musi wykonywać także swoje podstawowe obowiązki przy pacjentach.

2. pacjenci nie wymagający badania lekarskiego uzyskają w czasie teleporady niezbędne informacje oraz ewentualnie potrzebne dokumenty drogą elektroniczną (e-recepta, e-zwolnienie i inne)

3. pacjenci wymagający badania lekarskiego w poz zostaną poinformowani o terminie, w którym mają się zgłosić na badanie w swoim ośrodku zdrowiabez potrzeby oczekiwania w dużym skupisku ludzkim

4. pacjenci wymagający porady w innej placówce niż poz, zostaną poinstruowani o krokach, jakie powinni podjąć.

Pacjenci nie przestrzegający powyższych zasad i zgłaszający się do placówek poz bez wcześniejszego uzyskania teleporady, będą wstępnie kwalifikowani do dalszego postępowania w pomieszczeniach śluzowych (izolatkach), celem wyeliminowania pacjentów z grupy ryzyka COVID-19.

Kontakt z takim pacjentem spowodowałby konieczność odsunięcia od pracy personelu medycznego oraz nałożenie kwarantanny na wszystkich, mających styczność z tymże pacjentem.

Zabrania sięwejścia i przebywania naterenie placówek GZOZ w Poczesnej osobom, które nie zostały zarejestrowane w czasie teleporady lub wstępnie zakwalifikowane w pomieszczeniu śluzowym (izolatce).

Zwracam się z prośbą o unikanie zbędnych wizyt w placówkach medycznych; wszelkie badania profilaktyczne i okresowe, powinny zostać przełożone na czas późniejszy.


Z tego powodu badania USG oraz laboratoryjne zostają zawieszone lub drastycznie ograniczone.

Jedynie maksymalne ograniczenie kontaktów międzyludzkich i pozostawanie w warunkach domowych gwarantuje bezpieczeństwo osobiste i daje szanse na opanowanie oraz wygaszenie epidemii.

lek. med. Janusz Opara-Dyrektor GZOZ w Poczesne