logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Hucie Starej A ma nowy samochód!

    z dnia: 2018-07-20
Jednostka otrzymała fabrycznie nowy, średni samochód specjalny, pożarniczy, ratowniczo - gaśniczy, z napędem 4x4 VOLVO FLD3C FL, o wartości około 800 000,00 zł. który wyprodukowała Firma „Bocar” z Korwinowa.
Pieniądze na zakup przedmiotowego pojazdu pozyskano z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 oraz z budżetu Urzędu Gminy Poczesna. Jest to samochód, który będzie niósł ratunek, pomoc dla całego społeczeństwa. Podczas przekazania samochodu strażackiego, obecny był Wójt gminy Poczesna-Krzysztof Ujma, który podkreślił jak ważna jest rola Ochotniczej Straży Pożarnej. Z tym większą satysfakcją oddał w ręce strażaków - druhów ten nowy pojazd,dzięki któremu będą mogli szybciej, łatwiej i bezpieczniej ratować mienie a przede wszystkim zdrowie i życie mieszkańców gminy Poczesna.W strażacki etos wpisane są najważniejsze wartości, które łączą ludzi - szacunek dla Ojczyzny, przyrody i dla każdego człowieka.Jednostka OSP jest zarejestrowana w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym, a pozyskanie ww. samochodu pozwoli na sprawniejsze wykonywanie zadań ratowniczo - gaśniczych i zarazem zabezpieczenie operacyjnego terenu działania. Nadmienić należy, że druhowie z OSP w Hucie Starej A, wyjeżdżają średnio około 100 razy w ciągu roku, narażając własne życie w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia. Uroczyste przekazanie samochodu odbędzie się w późniejszym terminie.
Iwona Skorupa