logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Jednostka OSP Wrzosowa

    z dnia: 2022-01-20
dostała dofinansowanie na zakup samochodu ratowniczo - gaśniczego ciężkiego.
samochod dla osp wrzosowasamochod dla osp wrzosowa
Lista jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych została zatwierdzona!
Wiceminister Maciej Wąsik zatwierdził listę jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych.
Do 456 jednostek OSP trafią 304 średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, 69 ciężkich samochodów oraz 83 lekkie samochody. Ich łączna wartość to 383 mln zł, z czego 175 mln zł to środki z budżetu państwa i firm ubezpieczeniowych.
Miło nam poinformować, że Gmina Poczesna - jednostka OSP Wrzosowa dostała dofinansowanie na zakup samochodu ratowniczo - gaśniczego ciężkiego. Jednocześnie dalej staramy się o pozyskanie kolejnych dotacji na zakup samochodów dla innych naszych jednostek m.in. OSP Bargły. Jest to również doskonała okazja aby wyrazić wdzięczność za strażacką służbę wymagającą pracy na rzecz drugiego człowieka. Dziękujemy za waszą odwagę, poświęcenie, ratowanie życia i mienia, i za to, że zawsze można na was liczyć.
 
opr. Iwona Skorupa
na podstawie materiałów:
https://www.gov.pl/web/kgpsp/wiceminister-maciej-wasik-zatwierdzil-zestawienie-jednostek-osp-przewidzianych-do-dofinansowania-na-zakup-samochodow-ratowniczo--gasniczych-w-2022-r?fbclid=IwAR3f5fnmOmZc4hBmo4BoxYaZNYU1ud4K4ZCqYR1EcH8QpYpkSEidBQ1qypI
 
 
 
 
 
zam. an