logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Juniorzy TSŻ Toruń i seniorzy Śląska Świętochłowice najlepsi w pocześniańskiej rundzie Drużynowego Pucharu Polski!

    z dnia: 2019-10-03
W ubiegłą niedzielę (29 września) na torze w Bargłach odbyła się ostatnia, finałowa runda Drużynowego Pucharu Polski Juniorów i Seniorów. Puchary za zwycięstwo klasyfikacji generalnej powędrowały w ręce Mustanga Żołędowo (juniorzy) i dla Śląska Świętochłowice (seniorzy).
Blisko 4-godzinne widowisko obfitowało w emocje i ciekawe wyścigi, którym bacznie przyglądał się sędzia Paweł Szychalski. Najlepiej w pocześniańskiej rundzie DPP Juniorów poradzili sobie zawodnicy TSŻ Toruń, którzy o jedynie 2 pkt. wyprzedzili zawodników z Żołędowa i Leszna. Obie drużyny zdobyły po 46 pkt. i wspólnie zajęły 2 miejsce.O podium otarli się pocześnianie, którzy z dorobkiem 40 punktów zajęli 4 miejsce.          W barwach Victorii Poczesna po 12 punktów zdobył Emil Krakowian i Patryk Lukas, 10 pkt. uzbierał Kamil Dembczyk i 6 Igor Czajkowski. Ponadto, w tych zawodach wystartowała druga drużyna juniorska z Poczesnej, która walczyła dzielnie o jak najlepszy dorobek punktowy. Ostatecznie PKS Victoria Poczesna II, w barwach której startował Aleks Radło, Alicja Hamara, Kuba Nowak i Patryk Chwał zajęła 7 miejsce. Prócz tego, jako rezerwa toru w zawodach jechał Kuba Ordon i Piotrek Kweczke, natomiast jako rezerwowi w parku maszyn byli obecni Oskar Dusiński i Dominik Strąk.         W rozgrywkach seniorskich również mieliśmy do czynienia z batalią o miejsca na podium do ostatnich wyścigów. Ostatecznie z dorobkiem 50 punktów wygrali zawodnicy ze Świętochłowic, dwa punkty mniej od nich zdobyli zawodnicy Lwów Avia Częstochowa i Wiraża Ostrów Wlkp. Drużyna z Poczesnej zajęła ostatnie miejsce. W jej barwach startował Włodek Kuziorowicz, Szymon Kowalski, Arek Dudek i Alicja Hamara. Długie i męczące zawody zostały zrekompensowane ciepłym posiłkiem dla zawodników i opiekunów drużyn przygotowanym przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Bargłach oraz ciastem ufundowanym przez piekarnię Czerwik z Bargłów. Nad bezpieczeństwem zawodów oraz przygotowaniem toru czuwali druhowie    i druhny z OSP KSRG Bargły. Głównym sponsorem zawodów była Gmina Poczesna na czele z wójtem – Panem Krzysztofem Ujmą. Ponadto, tuż przed rozpoczęciem zawodów włodarze klubu Victoria Poczesna w osobach Piotra Drwala i Damiana Krzyczmana wręczyli podziękowania dla wszystkich przybyłych zaproszonych partnerów oraz sponsorów klubu w roku 2019, a byli to m.in. Wójt Gminy Poczesna – Krzysztof Ujma, Szkoła Językowa ONJO SAS na czele z Panią Krystyną Knapińską, Pani Renata Kowalczyk-Hamara, Portal Cz.info, portal korwinow.com wraz z   Sylwią i Bartoszem Lesińskimi, Kamil Kocot (firma Met Mar) z Bargłów, Arkadiusz Dudek (firma bramydudek.pl), piekarnia Czerwik wraz z Panią Anną Urbaniak, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bargłów, Pani Sołtys wsi Bargły – Grażyna Nowak, Radny obwodu – Michał Markowski, Strażacy z OSP KSRG Bargły. Podziękowania z rąk rodziców żaków Victorii Poczesna odebrał także trener Paweł Rajczyk. W przerwie między zawodami odbyło się również uroczyste wręczenie medali dla zawodników Victorii Poczesna, którzy w sezonie 2019 zdobyli w barwach klubu z Poczesnej Mistrzostwo Speedrowerowej I Ligi.
 
Wyniki 4 rundy Drużynowego Pucharu Polski Seniorów: (Bargły, 29.09.2019r.)
1. MS Śląsk Świętochłowice – 50 pkt.
2. Lwy Avia Częstochowa – 49 pkt.
2. PKS Wiraż Ostrów Wielkopolski – 49 pkt.
4. LKS Szawer Leszno – 45 pkt.
5. TSŻ Toruń – 34 pkt.
6. ULKS Mustang Żołędowo – 30 pkt.
7. PKS Victoria Poczesna – 18 pkt.:
1. Szymon Kowalski (1,1,1,1) 4 pkt.
2. Włodzimierz Kuziorowicz (2,2,1,2) 7 pkt.
3. Arkadiusz Dudek (1,1,1,1) 4 pkt.
4. Alicja Hamara (1,1,1,W) 3 pkt.
Wyniki 4 rundy Drużynowego Pucharu Polski Juniorów: (Bargły, 29.09.2019r.)
1. TSŻ Toruń – 48 pkt.
2. ULKS Mustang Żołędowo – 46 pkt.
2. LKS Szawer Leszno – 46 pkt.
4. PKS Victoria Poczesna I – 40 pkt.
1. Emil Krakowian (4,1,3,4) 12 pkt.
2. Kamil Dembczyk (3,2,3,2) 10 pkt.
3. Patryk Lukas (2,3,4,3) 12 pkt.
4. Igor Czajkowski (1,1,2,2) 6 pkt.
5. Oskar Dusiński – nie startował
5. MS Śląsk Świętochłowice – 37 pkt.
6. PKS Wiraż Ostrów Wielkopolski – 25 pkt.
7. PKS Victoria Poczesna II – 24 pkt.
1. Aleks Radło (1,3,2,1) 7 pkt.
2. Alicja Hamara (3,2,1,1) 7 pkt.
3. Jakub Nowak (1,2,1,1) 5 pkt.
4. Patryk Chwał (1,1,1,2) 5 pkt.
5. Dominik Strąk – nie startował
Klasyfikacja końcowa Drużynowego Pucharu Polski Seniorów (po rozegraniu 4 rund):
1. MS Śląsk Swiętochłowice – 36 pkt.
2. Lwy Avia Częstochowa – 30 pkt.
3. LKS Szawer Leszno – 28 pkt.
4. ULKS Mustang Żołędowo – 13 pkt.
5. PKS Wiraż Ostrów Wielkopolski – 13 pkt.
6. TSŻ Toruń – 12 pkt.
7. PKS Victoria Poczesna – 4 pkt.
Klasyfikacja końcowa Drużynowego Pucharu Polski Juniorów (po rozegraniu 4 rund):
1. ULKS Mustang Żołędowo – 36 pkt.
2. MS Śląsk Świętochłowice – 29 pkt.
3. TSŻ Toruń – 26 pkt.
4. LKS Szawer Leszno – 20 pkt.
5. PKS Victoria Poczesna – 11 pkt.
6. PKS Wiraż Ostrów Wielkopolski – 9 pkt.
7. Lwy Avia Częstochowa – 2 pkt.
tekst - Damian Krzyczman
zdjęcia - http://cz.info.pl/korwinow.com
zamieściła - Iwona Skorupa