Kalendarz zawodów speedrowerowych organizowanych przez klub PKS „Victoria” Poczesna w 2019 roku
z dnia: 2019-04-12
na torze speedrowerowym w Bargłach przy ul. Śląskiej 84.
Objaśnienia:
Pomoc Strażaków z OSP (OSP KSRG Bargły) – zapewnienie obsługi medyczno-ratowniczej na czas trwania zawodów (oraz podczas zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych zapewnienie zraszania toru wodą).
Pomoc Pań z Koła Gospodyń Wiejskich (KGW) w Bargłach – zapewnienie poczęstunku dla zawodników i ich opiekunów.
IMP – Indywidualne Mistrzostwa Polski
DPP – Drużynowy Puchar Polski
PPŻ – Puchar Polski Żaków
MPPK – Mistrzostwa Polski Par Klubowych
DMP – Drużynowe Mistrzostwa Polski
MŚ – Mistrzostwa Świata
Pd – Zawody z udziałem tylko zawodników z Okręgu Południowego
IMO – Indywidualne Mistrzostwa Okręgu
MPO – Mistrzostwa Par Okręgu
DPO – Drużynowy Puchar Okręgu
I Liga – zawody organizowane w ramach Speedrowerowej I Ligi (startują kluby z: Poczesnej, Częstochowy, Kalet, Świętochłowic, Mikołowa)
Ż – zawody w kategorii Żak – do lat 12
Mk – zawody w kategorii Młodzik – do lat 14
K – zawody w kategorii Kadet – do lat 16
J – zawody w kategorii Junior – do lat 18
Mc – zawody w kategorii Młodzieżowiec – do lat 23
Podstawowe informacje o zawodach: | ||||
Data | Nazwa skrócona | Nazwa pełna | Ranga | Szacowany czas trwania zawodów |
1.05.2019r. (ŚR) | MPOPdMc/IMOPdMc | Mistrzostwa Par Okręgu Południowego Młodzieżowców (do lat 23) oraz Indywidualne Mistrzostwa Okręgu Południowego Młodzieżowców (do 23 lat) | Okręgowe | 3 godziny |
12.05.2019r. (ND) | Turniej z okazji 10 lecia Speedrowera w Poczesnej (turniej otwarty, festyn, IM Poczesnej) | Świętujemy 10 lat Speedrowera w Poczesnej! Turniej otwarty dla amatorów/ Indywidualne Mistrzostwa Poczesnej/ Pokazy speedrowera | Okręgowe | 3 godziny |
1.06.2019r. (SB) | DM I Ligi/DPOPd | Drużynowe Mistrzostwa I Ligi oraz Drużynowy Puchar Okręgu Południowego | Okręgowe | 4 godziny |
20.06.2019r. (CZ) | IPOPdŻ/MPOPdŻ | Indywidualny Puchar Okręgu Południowego Żaków oraz Mistrzostwa Par Okręgu Południowego Żaków | Okręgowe | 3 godziny |
6.07.2019r. (SB) | PPŻ - III runda | Indywidualny Puchar Polski Żaków (do lat 12) - III runda | Ogólnopolskie | 5 godzin |
30.07.2019r. (WT) | MŚ | Mistrzostwa Świata (eliminacje, repasaże) | Międzynarodowe | 12 godzin |
31.07.2019r. (ŚR) | MŚ | Mistrzostwa Świata (eliminacje, repasaże) | Międzynarodowe | 12 godzin |
18.08.2019r. (ND) | IMOPdJ/MPOPd | Indywidualne Mistrzostwa Okręgu Południowego Juniorów oraz Mistrzostwa Par Okręgu Południowego | Okręgowe | 3 godziny |
29.09.2019r. (ND) | DPP i DPPJ - IV runda | Drużynowy Puchar Polski oraz Drużynowy Puchar Polski Juniorów (do lat 18) - IV runda | Ogólnopolskie | 5 godzin |
Objaśnienia:
Pomoc Strażaków z OSP (OSP KSRG Bargły) – zapewnienie obsługi medyczno-ratowniczej na czas trwania zawodów (oraz podczas zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych zapewnienie zraszania toru wodą).
Pomoc Pań z Koła Gospodyń Wiejskich (KGW) w Bargłach – zapewnienie poczęstunku dla zawodników i ich opiekunów.
IMP – Indywidualne Mistrzostwa Polski
DPP – Drużynowy Puchar Polski
PPŻ – Puchar Polski Żaków
MPPK – Mistrzostwa Polski Par Klubowych
DMP – Drużynowe Mistrzostwa Polski
MŚ – Mistrzostwa Świata
Pd – Zawody z udziałem tylko zawodników z Okręgu Południowego
IMO – Indywidualne Mistrzostwa Okręgu
MPO – Mistrzostwa Par Okręgu
DPO – Drużynowy Puchar Okręgu
I Liga – zawody organizowane w ramach Speedrowerowej I Ligi (startują kluby z: Poczesnej, Częstochowy, Kalet, Świętochłowic, Mikołowa)
Ż – zawody w kategorii Żak – do lat 12
Mk – zawody w kategorii Młodzik – do lat 14
K – zawody w kategorii Kadet – do lat 16
J – zawody w kategorii Junior – do lat 18
Mc – zawody w kategorii Młodzieżowiec – do lat 23
Tekst: Damian Krzyczman
tel. 693526495
e-mail: damian.krzyczman@gmail.com
zamieściła: Iwona Skorupa
tel. 693526495
e-mail: damian.krzyczman@gmail.com
zamieściła: Iwona Skorupa