logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Katyń 1940 - 2010

    z dnia: 2010-04-19
Dnia 16 kwietnia w Zespole Szkół we Wrzosowej odbyła się uroczystość poświęcona tragedii katyńskiej. Przygotowane przedstawienie wywołało uczucie zadumy i refleksji zarówno nad tym co stało się 70 lat temu jak i teraz 10 kwietnia 2010 roku.
Katyń 1940 - 2010Katyń 1940 - 2010
Podczas uroczystości nastąpiło poświęcenie i odsłonięcie pamiątkowej tablicy przywracającej postać Wacława Wrzesińskiego pierwszego kierownika Szkoły Podstawowej we Wrzosowej poległego na służbie za Ojczyznę.
W uroczystości wzięli udział: przedstawiciele Sejmu RP w osobach Jadwigi Wiśniewskiej, Szymona Giżyńskiego i Krzysztofa Matyjaszczyka oraz reprezentantów Grzegorza Sztolcmana i Izabeli Leszczyny, Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber oraz Dyrektor częstochowskiej Delegatury Anna Gamalczyk. Byli także przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Częstochowie, Instytutu Pamięci Narodowej w Częstochowie, Zarządu Okręgu Śląskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Zarządu Regionu NSZZ Solidarność, przedstawiciele samorządu Gminy Poczesna z Przewodniczącą Rady Gminy na czele oraz członkowie lokalnych organizacji i instytucji.
Przedstawicieli samorządu Gminy Poczesna, z Wójtem Gminy Krzysztofem Ujmą na czele, nie zabrakło również w Krakowie dnia 18 kwietnia 2010 roku podczas pogrzebu Pana Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii Kaczyńskiej, a uczniowie z Zespołu Szkół we Wrzosowej hołd Panu Prezydentowi i wszystkim osobom, które zginęły w katastrofie pod Smoleńskiem złożyli w dniu 15 kwietnia w Warszawie. Kwietniowe dni były żywą lekcją historii i patriotyzmu dla wszystkich Polaków.