logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Koncert Pieśni Wielkopostnych w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego „Kwiaty Jesieni”

    z dnia: 2019-04-16
Montaż wprowadził zebranych w atmosferę Świąt Wielkanocnych - najważniejszych i najstarszych świąt chrześcijaństwa, obchodzonych na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa.
 


16 kwietnia 2019r w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej wysłuchaliśmy montażu słowno – muzycznego, w wykonaniu „Kwiatów Jesieni”, w aranżacji i  akompaniamencie Grzegorza Leonarcika oraz Juliana Nowickiego. Zaszczycili nas swoją obecnością m.in.: Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji - Halina Synakiewicz, Barbara  Łukasiewicz -  Prezes Stowarzyszenie Wspólnie dla Rozwoju Sołectwa Zawodzie. Koncert na pewno dał nam chwilę refleksji, spokoju i wytchnienia. Wysłuchaliśmy następujących pieśni pasyjnych: „Ach mój Jezu, jak ty klęczysz”, „Zawitaj ukrzyżowany”, „Stała Matka Boleściwa”, „Krzyżu święty nade wszystko”, „Wisi na krzyży” oraz pieśń współczesną „Jezu ufam Tobie”. Pieśni Wielkopostne wprowadziły nas w tajemnicę Krzyża. Czas Wielkiego Postu to czas pokuty. „Prowadzi on nas, szukających odpowiedzi na dręczące pytania, na Golgotę. Tutaj, pod Krzyżem, trzeba się zamyślić nad tym, że Krzyż jest jedynym kluczem do zrozumienia siebie, świata, miłości, wieczności, że jest drogą i bramą wiodącą do zbawienia”. Na zakończenie Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma, złożył wszystkim życzenia świąt pełnych nadziei, wiary i miłości oraz serdecznych spotkań w gronie najbliższych. 
tekst - Iwona Skorupa
foto - Janusz Koniecki