logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Lwy Avia Częstochowa oraz PKS „Victoria” Poczesna w lipcu 2018 gospodarzami Mistrzostw Europy w speedrowerze.

    z dnia: 2018-04-08
Biuro Administracyjne Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych przyznało organizację tegorocznych Mistrzostw Europy klubom z Częstochowy i Poczesnej.
Speedrower zagościł w Gminie Poczesna 8 lat temu. W 2013 roku z pomocą ks. Jarosława Sroki oraz rodziców niepełnoletnich zawodników, powstał Parafialny Klub Sportowy „Victoria”. Od samego początku ta dyscyplina sportu zjednała sobie wielu pasjonatów. 1 lipca 2015 roku - to data rozpoczęcia budowy profesjonalnego toru do speedrowera  w Bargłach. Powstał on dzięki ogromnemu wsparciu Wójta Gminy Poczesna - Krzysztofa Ujmy. 11 czerwca 2016 nastąpiło uroczyste otwarcie nowego obiektu. Na sukcesy nie trzeba było długo czekać. W sezonie 2017, juniorzy awansowali do finału Drużynowych Mistrzostw Polski a  drużyna PKS „Victoria” Poczesna zdobyła  IV miejsce w końcowej klasyfikacji speedrowerowej I ligi. Dzisiaj, 8 kwietnia 2018, przy ulicy Starzyńskiego, Janusz Danek, Prezes Zarządu Lwy Avia Częstochowa, dokonał otwarcia nowego toru i sezonu speedrowerowego w Częstochowie. Gospodarze Lwy Avia Częstochowa, pokonali Mistrzów Polski TSZ Toruń. W barwach częstochowskiego klubu, jeździł zawodnik PKS „Victoria” Poczesna - Emil Krakowian. To początek sezonu, a już w lipcu 2018 roku,wszystkich kibiców speedrowera zapraszamy do gminy Poczesna i Częstochowy. Na pewno czekają nas niesamowite emocje.Przy wyborze klubów kierowano się niewielką odległością pomiędzy torami gospodarzy, olbrzymim doświadczeniem organizacyjnym klubu z Częstochowy oraz stworzeniem motywacji do rozwoju, zarówno infrastrukturalnego jak i organizacyjnego, klubu z Poczesnej. Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 27-29 lipca 2018 roku. Serdecznie zapraszamy!
Iwona Skorupa,Damian Krzyczman