logo facebook
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna

Medalista Mistrzostw Świata Dawid Bas wygrywa w Bargłach, Knapiński i Krakowian najlepsi wśród pocześnian.

z dnia: 2020-08-12
Okręgowe turnieje seniorów i młodzieżowców rozgrywane w ostatni weekend lipca na torze w Bargłach przyniosły wiele emocji.
W zawodach seniorów „Deli Silesia Cup” zwyciężył Dawid Bas z Kalet , który w wyścigu finałowym pokonał Patryka Bielaczka (2 miejsce, Śląsk Świętochłowice), Mateusza Packa (3 miejsce, Strażak Mikołów) oraz Jana Knapińskiego (4 miejsce, Victoria Poczesna). W zawodach wzięło udział w sumie 6 zawodników Victorii Poczesna. Zajęli oni następujące pozycje: Daniel Kamionka (6 miejsce), Alicja Hamara (9 miejsce), Arkadiusz Dudek (10 miejsce), Włodzimierz Kuziorowicz (11 miejsce) i Patryk Chwał (12 miejsce). Drugim turniejem zorganizowanym tego dnia w Bargłach były Indywidualne Mistrzostwa Okręgu Południowego Młodzieżowców (do lat 23) pod patronatem Deli Tire. W tych zawodach również wygrał II – Vice Mistrz Świata 2019 – Dawid Bas. Drugie miejsce na podium wywalczył Marcel Gabor z Lwów Avia Częstochowa, a trzeci był Mateusz Pacek z Mikołowa. Jedyny pocześnianin startujący w tym turnieju – Emil Krakowian zajął bardzo dobre 6 miejsce. Nagrody dla najlepszych zawodników w obu turniejach ufundował importer opon Deli Tire – firma Artmar z Wrzosowej.
Szczegółowe wyniki:
Deli Silesia Cup:
1. Dawid Bas – TPD Kalety (4,4,4,4) 16 pkt. + 1 msc. w wielkim finale
2. Patryk Bielaczek – Śląsk Świętochłowice (4,2,4,4) 14 pkt. + 2 msc. w wielkim finale
3. Mateusz Pacek – Strażak Mikołów (4,3,4,T) 11 pkt. + 3 msc. w wielkim finale
4. Jan Knapiński – Victoria Poczesna (2,3,2,4) 11 pkt. + 4 msc. w wielkim finale
5. Kamil Bielaczek – Strażak Mikołów (3,W,3,4) 10 pkt. + 1 msc. w finale B
6. Daniel Kamionka – Victoria Poczesna (3,2,4,2) 11 pkt. +2 msc. w finale B
7. Dominik Rzepka – Strażak Mikołów (2,3,3,3) 11 pkt. + 3 msc. w finale B
8. Kacper Włodarz – Śląsk Świętochłowice (3,1,4,2) 10 pkt. + 4 msc. w finale B
9. Alicja Hamara – Victoria Poczesna (2,1,1,3) 7 pkt. + 1 msc. w finale C
10. Arkadiusz Dudek – Victoria Poczesna (3,1,3,2) 9 pkt + 2 msc. w finale C
11. Włodzimierz Kuziorowicz – Victoria Poczesna (2,2,3,1) 8 pkt. + 3 msc. w finale C
12. Patryk Chwał – Victoria Poczesna (1,1,1,2) 5 pkt. + 4 msc. w finale C

Indywidualne Mistrzostwa Okręgu Południowego Młodzieżowców (do lat 23):
1. Dawid Bas – TPD Kalety (4,4,W,4) 12 pkt. + 1 msc. w wielkim finale
2. Marcel Gabor – Lwy Częstochowa (2,4,3,3) 12 pkt. + 2 msc. w wielkim finale
3. Mateusz Pacek – Strażak Mikołów (4,3,4,4) 15 pkt. + 3 msc. w wielkim finale
5. Kacper Włodarz – Śląsk Świętochłowice (3,1,4,1) 9 pkt. + 1 msc. w małym finale