logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

MIESZKAŃCY GMINY POCZESNA

    z dnia: 2018-12-10
Z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa naszych mieszkańców, apelujemy o ostrożność. O jednym przypadku zagrożenia opowiedział mieszkaniec Nierady. Gdyby nie czujność i interwencja jego sąsiadki, nieznajoma osoba, która weszła niepostrzeżenie do jego domu – mogłaby dokonać kradzieży.

Dlatego apelujemy o szczególną ostrożność. Wiele osób żyje w przekonaniu, że wokół niego mieszkają sąsiedzi, rodzina, przyjaciele... Z tego też powodu nie zamykają drzwi od swojego domostwa. Pozostawiają otwarte domy, komórki, garaże. A tymczasem wielu oszustów, złodziei wykorzystuje to. I gdy zapada szarówka oszuści rozpoczynają swoją „pracę”. Najczęściej wchodzą do mieszkań i domostw, które wcześniej obserwowali i wiedzą w jakich godzinach właściciele są w pracy, a w domu przebywają jedynie dzieci lub osoby starsze.

 

Apelujemy!

Mieszkańcy! Zamykajcie drzwi i obejścia. Uwrażliwiajcie dzieci i osoby starsze, aby nie były łatwowierne. Gdy jesteście sami w domu – i macie wątpliwości co do osób, które stoją za drzwiami – nie otwierajcie! Zadzwoń do sąsiada, znajomego. Na Policje lub do Dzielnicowego tel.: 997 lub 112.

an