logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Mieszkaniec gminy Poczesna zdobył najwyższą międzynarodową klasę taneczną S

    z dnia: 2018-03-21
18- letni mieszkaniec Poczesnej - Adrian Droś, wraz ze swoją partnerką Marceliną Nicpoń z Krzepic, mają na swoim koncie znaczące sukcesy w tańcu towarzyskim na parkietach tanecznych całej Polski.

         
       11 marca 2018, w Ostrowcu Swiętokrzyskim, na Mistrzostwach Klas CBA pokonali 28 najlepszych polskich par klasy A, uzyskując ostatecznie II miejsce i zdobywając najwyższą międzynarodową klasę taneczną S, w tańcach standardowych. Otrzymali również tytuł Wicemistrzów Polski klasy A. Adrian i Marcelina jako pierwsi w historii swojej szkoły tańca wywalczyli tak wysoką pozycję. Awans z klasy A do S zajął im niespełna 9 miesięcy, gdzie zazwyczaj taki wynik można osiągnąć ciężko pracując przez okres kilku lat. Para swoje umiejętności taneczne nabywa w Szkole Tańca Towarzyskiego Sukces w Częstochowie. Ich trenerem jest Jacek Fidurski. Dodatkowo szkolą się też u innych znanych polskich i europejskich mistrzów tańca.Adrian i  Marcelina mają na swoim koncie  wiele innych osiągnięć. Wspólnie zdobywali kolejne klasy taneczne na prestiżowych turniejach ogólnopolskich, zajmując czołowe miejsca na podium. Ich największymi sukcesami są : Mistrzostwo Polski klasy C, wywalczone na Mistrzostwach Młodzieży i Dorosłych klas ABC w Ostródzie. Awansowali wówczas do klasy B. W stylu latino przygotowywali ich trenerzy: Marlena Fintał i Mariusz Nosal. Zajęli I miejsce w klasie A, na ogólnopolskim Grand Prix w Rędzinach.Adrian swoją przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 9 lat . Z Marceliną trenuje już dwa lata. Wkroczył już w dorosłość i ciągle odkrywa niezgłębione tajemnice Walca Angielskiego, Tanga, Walca Wiedeńskiego, Fokstrota, i Quickstepa. Wspólnie z Marceliną większość swojego wolnego czasu poświęcają swojej pasji. Ciężka praca, przetańczone szkolenia, warsztaty taneczne i obozy zaowocowały sukcesem, o którym marzy każdy tancerz, czyli osiągnięciem klasy S i jakością tańca na najwyższym poziomie.  Droga do celu nie była łatwa, jednak ich  zaangażowanie, samozaparcie i miłość do tańca pozwoliły im sięgnąć tanecznych szczytów.
Edyta Droś,Iwona Skorupa