logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Mistrz z Brzezin

    z dnia: 2018-05-08
Pochodzi z rodziny z bogatymi tradycjami sportowymi. Mama – Katarzyna i ojciec Sławomir – w młodości uprawiali sport, a obecnie są trenerami...
kajtekkajtek
.... starsi bracia Kajtka, Kacper i Szymon wielokrotnie reprezentowali województwo śląskie i Polskę na zawodach pięcioboju nowoczesnego i skoków do wody. Nic więc dziwnego, że najmłodszy z braci także zaczął trenować, a od kilku lat odnosi sukcesy w wielu dyscyplinach. Wbrew aktualnym trendom nie wybrał piłki nożnej, czy skoków narciarskich, a zupełnie inne, mniej popularne dyscypliny. Obecnie jest Mistrzem Polski w dwuboju nowoczesnym, członkiem kadry narodowej województwa śląskiego w pływaniu, oraz jednym z czołowych w Polsce zawodników w kolarstwie szosowym i przełajowym w kategorii młodzika. Jego pokój pełen jest pucharów, medali i dyplomów. Nie ma zawodów, z których nie przywiózłby jakiegoś trofeum.

Przygodę ze sportem Kajtek rozpoczął w wieku 6 lat. Na początku było pływanie i bieganie, w wieku 11 lat zainteresował się kolarstwem. Ostatnio spróbował swoich sił w zawodach triathlonowych Xterra Poland 2017, gdzie wywalczył miejsce na podium.

Swój dzień rozpoczyna porannym treningiem pływackim o godzinie 7. Po zajęciach szkolnych realizuje naprzemiennie trening biegowy lub kolarski. Musi jeszcze znaleźć czas na przygotowanie strzeleckie, a jest to dyscyplina wymagająca precyzji, dużego skupienia i wielu powtórzeń. Ta różnorodność treningów w przyszłości być może przyniesie Kajetanowi sukcesy w pięcioboju nowoczesnym. Aktualnie jest członkiem Kadry Narodowej w dwuboju nowoczesnym, gdzie na zawodach pokonuje dystans 100 metrów pływania i 1000 metrów biegu. Za rok na poziomie juniora te dystanse wydłużą się dwukrotnie, a także dojdzie konkurencja strzelecka. Na kolejnych etapach dochodzi szermierka i jazda konna. Mistrzowskie opanowanie tych pięciu konkurencji pozwoli Kajtkowi zrealizować swoje marzenia o reprezentowaniu Polski na Igrzyskach Olimpijskich w pięcioboju nowoczesnym.

Za kilka tygodni wakacje, lecz nie dla niego. Na razie nauka i codzienne treningi, po zakończeniu roku szkolnego obóz przygotowawczy do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się 7-8 lipca w Częstochowie. Tam Kajetan zamierza stanąć na najwyższym podium. 

Gratulujemy naszemu Mistrzowi Polski i życzymy dalszych, wspaniałych sukcesów.

an

 

 
kajtekkajtek
kajtekkajtek
kajtekkajtek
kajtekkajtek
kajtekkajtek
kajtekkajtek
kajtekkajtek
kajtekkajtek
kajtekkajtek
kajtekkajtek
kajtekkajtek
kajtek
kajtek
kajtek
kajtek
kajtek
kajtek
kajtek
kajtek
kajtek
kajtek
kajtek