logo facebook
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna

Młodzi zawodnicy Victorii Poczesna deklasują rywali w okręgu południowym zdobywając pierwsze dwa miejsca na podium w zawodach indywidualnych oraz drużynowych na torze w Bargłach!

z dnia: 2020-07-22
PKS Victoria Poczesna zdecydowanie wygrała w Drużynowych Mistrzostwach Okręgu Południowego Żaków (do lat 12) rozgrywanych 18 lipca na torze w Bargłach. Pierwsza drużyna Victorii wygrała niemal z kompletem punktów przed… drugim zespołem Victorii Poczesna!
Dominacja pocześnian została również potwierdzona w turnieju indywidualnym, gdzie pierwsze miejsce zajął zawodnik z Poczesnej – Aleks Radło, a drugi był inny reprezentant Victorii – Patryk Chwał! W sumie, w pierwszej ósemce zawodów było aż 5 młodych zawodników z Poczesnej!
Sobotnie okręgowe zawody indywidualne i drużynowe do lat 12 na torze w Bargłach nie pozostawiły złudzeń – w tej kategorii wiekowej Victoria Poczesna nie ma sobie równych w okręgu południowym. Drużyna w składzie: Aleks Radło, Piotr Kweczke i Patryk Chwał zdecydowanie wygrała zawody drużynowe gromadząc prawie komplet punktów. Za nimi, na drugim miejscu uplasowała się Victoria Poczesna II w składzie: Jakub Ordon, Mikołaj Podwyszyński i Hanna Kweczke. Podium uzupełniła ekipa Lwów Krasnali Częstochowa, dla której punkty zdobywali: Igor Ćwiek, Oskar Wajs, Sebastian Wyrwał oraz Mikołaj Piekarski. Częstochowian do ostatniego wyścigu starała się wyprzedzić młoda drużyna Śląska Świętochłowice. W turnieju indywidulanym o Mistrzostwo Okręgu Południowego zwyciężył z kompletem punktów Aleks Radło z Poczesnej. Drugie miejsce wywalczył Patryk Chwał – również zawodnik Victorii Poczesna, a trzeci był Igor Ćwiek z Lwów Krasnali Częstochowa. Na uwagę zasługują także świetne wyniki innych zawodników Victorii, którym do podium zabrakło niewiele. Wśród nich można wymienić czwartego Jakuba Ordona, piątego Mikołaja Podwyszyńskiego, siódmego Piotra Kweczke oraz dziesiątą Hannę Kweczkę. Obywa turnieje przebiegały w bardzo dobrej, sportowej atmosferze i co ważne w obu turniejach wystartowała rekordowa, jak na tą kategorię wiekowa, liczba zawodników. Kolejne zawody speedrowerowe w Bargłach odbędą się już w najbliższą sobotę, 25 lipca o godzinie 14:00 (Deli Silesia Cup oraz Indywidualne Mistrzostwa Okręgu do lat 23).

1. Jakub Ordon (4,4,3,4) 15 pkt.
2. Mikołaj Podwyszyński (3,3,4,3) 13 pkt.

4. Jakub Ordon – Victoria Poczesna 14 pkt. (4,4,4,2) + 4 miejsce w finale
5. Mikołaj Podwyszyński – Victoria Poczesna 15 pkt. (4,3,4,4) + 3 miejsce w półfinale
6. Jakub Mazur – TPD Kalety 12 pkt. (4,4,1,3) + 3 miejsce w półfinale
7. Piotr Kweczke – Victoria Poczesna 14 pkt. (3,3,4,4) + 4 miejsce w półfinale
8. Dariusz Stawowczyk – Śląsk Świętochłowice 13 pkt. (4,4,2,3) + 4 miejsce w półfinale
9. Oskar Wajs – Lwy Krasnale Częstochowa 12 pkt. (3,3,3,3)
10. Mikołaj Piekarski – Lwy Krasnale Częstochowa 10 pkt. (2,2,2,4)