logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Olbrzymi sukces ucznia klasy VIII b

    z dnia: 2019-03-13
Szkoły Podstawowej im. G. Morcinka w Poczesnej – Jakuba Wójcika
jakub-wojcikjakub-wojcik

4 marca 2019 r. odbyło się w Muzeum Monet i Medali Świętego Jana Pawła II w Częstochowie podsumowanie III edycji Wojewódzkiego Konkursu Poezji Papieża Polaka. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Śląski Kurator Oświaty – pani Urszula Bauer, metropolita częstochowski - abp Wacław Depo oraz posłanka do Parlamentu Europejskiego – pani Jadwiga Wiśniewska. Uczniowie rywalizowali, recytując wiersze Naszego Papieża w trzech kategoriach wiekowych.

Uczeń klasy VIII b Szkoły Podstawowej w Poczesnej – Jakub Wójcik zajął bardzo wysokie III miejsce w swojej kategorii wiekowej (klasy VII, VIII oraz III gimnazjum - w tej kategorii wiersze recytowało ponad 70 osób). W konkursie w sumie wzięło udział ponad 200 uczniów z całego województwa śląskiego. Trzeba wspomnieć o tym, iż poezja Jana Pawła II jest niezmiernie trudna, zarówno do interpretacji jak i samej recytacji. Wymaga od recytatora przede wszystkim ogromnych umiejętności dykcyjnych i interpretacyjnych. Jakub prezentował utwór pt. „Przestrzeń, która w Tobie została...”.

Ucznia do konkursu przygotowywała pani Magdalena Wąsińska.

Na uroczystości obecna była pani Kurator - Urszula Bauer, która wręczyła nagrody, pogratulowała laureatom i podziękowała wszystkim uczestnikom za występ. Gratulacje uczniom złożył również Dyrektor Muzeum Krzysztof Witkowski. Zgromadzeni goście wysłuchali programu artystycznego przygotowanego przez organizatora konkursu - uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Technicznych im. Jana Pawła II w Częstochowie.

M. Wąsińska

 
jakub-wojcikjakub-wojcik
jakub-wojcikjakub-wojcik
jakub-wojcikjakub-wojcik
jakub-wojcikjakub-wojcik
jakub-wojcik
jakub-wojcik
jakub-wojcik
jakub-wojcik