logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

PODPISANIE UMOWY NA BUDOWĘ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W POCZESNEJ

    z dnia: 2010-03-30
W ostatnich dniach podpisano strategiczną dla mieszkańców Poczesnej umowę na budowę nowej Szkoły Podstawowej i sali gimnastycznej. W ten sposób urealniły się marzenia niejednej osoby, w tym teraźniejszych i przyszłych uczniów placówki, na istnienie nowoczesnego, bezpiecznego budynku szkoły oraz przestronnego, spełniającego wszystkie normy obiektu sportowego, który stać się może wizytówką gminy. Umowa została podpisana między Wójtem Gminy Krzysztofem Ujmą, a przedstawicielami przedsiębiorstwa, które wygrało przetarg - znanej częstochowskiej Spółki Akcyjnej "Przemysłówka": Tadeuszem Piesykiem - Wiceprezesem Zarządu oraz pełnomocnikiem Zarządu Andrzejem Habelem. W spotkaniu wziął udział także Zastępca Wójta Andrzej Lech oraz Kierownik Projektu z ramienia "Przemysłówki" Jerzy Seroczyński.
PODPISANIE UMOWY NA BUDOWĘ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W POCZESNEJPODPISANIE UMOWY NA BUDOWĘ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W POCZESNEJ
Rozmowy towarzyszące spotkaniu z pewnością dowodziły, iż podpisanie umowy dla każdej ze stron było bardzo istotnym wydarzeniem. Wójt podkreślał, iż budowa szkoły i hali sportowej jest jednym z największych przedsięwzięć podejmowanych w gminie, gdyż budżet projektu zakłada blisko 16 mln zł. "Do tej pory wydane na budowę bądź remonty obiektów oświatowych środki nie oddają tego, co zainwestowane zostanie tutaj w Poczesnej" - twierdził Wójt. Zauważał także, że środki przeznaczone na ten cel nie staną się tzw. "wąskim gardłem inwestycji", gdyż są dobrze zabezpieczone z funduszy zewnętrznych i własnych. Z drugiej strony podpisujący umowę Tadeusz Piesyk, wyrażał satysfakcję, iż to właśnie "Przemysłówce", przedsiębiorstwu o tak bogatym dorobku i tradycjach, które zostało założone już w latach 50-tych ubiegłego wieku w celu budowy ówczesnej huty im. Bieruta, udało się wygrać przetarg. Radość ta szczególnie dotyczyła faktu, iż przyszły plac budowy położony jest prawie w samej Częstochowie. Warto zaznaczyć tutaj, iż "Przemysłówka" jest cenionym przedsiębiorstwem, które zrealizowało bądź obecnie realizuje szereg projektów zarówno w Częstochowie (rozbudowa sądu okręgowego przy ul. Dąbrowskiego, Liceum Plastyczne), w Polsce (m.in.: w Mogilanach, Piotrkowie Trybunalskim, Aleksandrowie Łódzkim czy Zawierciu), a nawet za granicą.
Podczas spotkania prócz podpisania umowy, wymieniono także konieczne uwagi dotyczące dalszej współpracy związane z nadzorem budowlanym, harmonogramem prac oraz budżetem inwestycji. Zauważono także konieczność organizacji, w początkowych etapach prac, cotygodniowych spotkań roboczych, które pozwolą na lepsze przygotowanie m.in. placu budowy. Na samym końcu przedstawiciele "Przemysłówki" odebrali z rąk Andrzeja Lecha projekty przyszłych obiektów.