Podziękowania dla Reprezentacji Gminy Poczesna
z dnia: 2022-06-14Gmina Poczesna zdobyła Mistrza rozgrywek sportowych w powiecie.
Za ten trud i mistrzowskie zaangażowanie Wójt Krzysztof Ujma wraz z Przewodnicząca Rady Gminy Poczesna Iwoną Choła , a także Zastępcą Wójta Andrzejem Lech, Sekretarzem Gminy Renatą Smędzik i Skarbnikiem Gminy Magdaleną Kadłubek podziękowali następującym osobom:
Paweł Wiśniewski – główny specjalista do spraw sportu w Gminie Poczesna , koordynator przygotowania do V Spartakiady Gmin Powiatu Częstochowskiego
Lp. |
Nazwa konkurencji |
Osoby uczestniczące |
1 |
Piłka Nożna |
Maksymilian Łagodziński – SP Poczesna Fabian Michalczyk – SP Poczena Jolan Pałasz – SP Poczesna Cyprian Zagórski – SP Poczesna Kordian Zagórski – SP Poczesna Franciszek Krawczyk – SP Poczesna Michał Wieczorek – SP Huta Stara B Wojciech Nabiałek – SP Huta Stara B Filip Sławik – SP Nierada Krystian Pleszyniak – SP Nierada Patryk Chwal – SP Nierada Ivo Wilk – SP Nierada Hubert Wachowicz – SP Nierada Opiekun Krzysztof Kopaczewski - KS Olimpia Huta Stara B |
2 |
Piłka Siatkowa |
Bianka Minkina – SP Poczesna Mateusz Kulej – SP Poczesna Bartosz Rajczyk – SP Poczesna Opiekun Robert Markowski – SP Poczesna |
3 |
Żonglerka Piłką |
Kamil Wachowicz – Nierada |
4 |
LA – Biegi Biatlonowe Kobiet i Mężczyzn |
Weronika Przybylska – Nierada Paweł Tomala – SP Wrzosowa |
5 |
Wieloskoki |
Amanda Wójcik – SP Huta Stara B Bartosz Sobala – SP Nierada Opiekun Olga Jadczyk – SP Nierada |
6 |
Rzuty Do Kosza |
Wiktoria Pietrajczuk – Poczesna |
7 |
Rzut Wałkiem Do Celu |
Monika Dudek – Słowik Renata Kowalczyk-Hamara – Słowik |
8 |
Wyścig Na Nartach |
Aleksandra Przygódzka – SP Wrzosowa Katarzyna Ozieriańska-Dorozik – Huta Stara B |
9 |
Strzały Do Bramki |
Piotr Brzozowski – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Poczesna |
10 |
„Dziurawe Wiadro” |
Małgorzata Hiszpańska – Słowik Sylwia Kucharska – Korwinów Grzegorz Hiszpański – Słowik Arkadiusz Dudek – Korwinów |
11 |
Przeciąganie Liny |
Justyna Sitek – Słowik Renata Szmajdzińska – Słowik Julia Wypych – Nowa Wieś Roman Szmajdziński – Słowik Krzysztof Tomza – Słowik Tomasz Wypych – Nowa Wieś Opiekun: Leszek Kownacki – SP Słowik |
12 |
Tenis Stołowy Kobiet i Mężczyzn |
Magdalena Rakowska – Poczesna Mariusz Sikora – Słowik Opiekun Henryk Pałasz - GKS Grom Złota Dama Poczesna |
Podczas spotkania omówiono rozwój sportu, różnych dyscyplin na terenie gminy. Nawiązano także, do innych ważnych wydarzeń sportowych , które przyczyniają się do rozwoju i promocji gminy, m.in. 12 czerwca Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma otrzymał OGÓLNOPOLSKIE WYRÓŻNIENIE za bezgraniczne zaangażowanie i bezinteresowną działalność na rzecz podejmowania inicjatyw związanych z wyrównywaniem szans uprawiania sportu przez dzieci i młodzież.
Kolejnym tematem spotkania było omówienie infrastruktury rekreacyjno - sportowej na terenie gminy, a także zaprezentowano projekty architektoniczno – budowlane inwestycji , które w niedługim czasie powstaną:
- boisko sportowe do piłki nożnej wraz z niezbędną infrastrukturą w m. Zawodzie,
- budynek Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Hucie Starej B , zagospodarowanie terenu wraz z basenem,
- sala sportowa z zapleczem w Słowiku.
Przypominamy, że inwestycje te powstaną dzięki pozyskanym funduszom zewnętrznym przez Gminę Poczesna, w ramach programu Polski Ład.