logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Pomagamy dzieciom i rodakom mieszkającym na Kresach.

    z dnia: 2020-09-11
W tym roku mimo epidemii Towarzystwo Patriotyczne Kresy po raz kolejny wspomoże Naszych rodaków mieszkających na Kresach. Jak w tym roku będzie przebiegać akcja pomocy omawiano podczas spotkania z udziałem przedstawicieli jednostek władz samorządowych, które odbyło się w siedzibie Towarzystwa w Częstochowie, przy ul. Michałowskiego 28 A.
Każdego roku coroczna akcja „Święty Mikołaj na Kresach” oparta była przede wszystkim na zbiórce darów rzeczowych, jednak w tym roku ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego i związane z nim ograniczenia i restrykcje sprawiły, pomoc dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich - na Wileńszczyźnie, w rejonie Lwowa i na Białorusi będzia miała wymiar materialny. Obok paczek ze słodyczami i darów żywnościowych dla gmin zostaną przekazane naszym rodakom środki ochrony indywidualnej. W tym roku podobnie jak w ubiegłych latach do w akcji zgłosiło się wiele gmin, które chcą okazać swoje wsparcie, zaangażowanie i solidarność, szczególnie teraz, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.
 tekst- Iwona Skorupa
zdjęcia - Paulina Dzwonnik