logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Primavera,

    z dnia: 2018-02-21
to... coś „świeżego”.
primaveraprimavera
W miejscowości Brzeziny Kolonia działa restauracja Primavera. Można powiedzieć, że z dnia na dzień zyskuje coraz więcej gości i zwolenników.

 
Restauracja prowadzona jest przez właścicieli, małżeństwo - Anitę i Damiana Kalota.
Aneta Nawrot: W gminie Poczesna prowadzicie państwo bizness. Czy jesteście Państwo także mieszkańcami naszej gminy?
Anita Kalota: - Nie. Mieszkamy w miejscowości Małusy Wielkie gmina Mstów. Ani ja, ani mąż przed rozpoczęciem działalności w Brzezinach, nie byliśmy związani z gminą Poczesna. Rozpoczęliśmy pracę i muszę powiedzieć, że czujemy się tutaj wspaniale. Zupełnie jakbyśmy byli stąd.
AN: A jak to się stało, że właśnie na terenie gminy Poczesna postanowiliście rozpocząć prowadzenie działalności gastronomicznej. Biznesu, który w dobie dość dużej konkurencji, wcale nie należy do najłatwiejszych?
AK: - Moim marzeniem zawsze było prowadzenie restauracji. Szukałam czegoś na obrzeżach Częstochowy. Dlaczego? Ponieważ uważałam, że to jest dobra lokalizacja, bo z najróżniejszy zakątków jest łatwo dojechać. I jak się okazało, przeczucia mnie nie myliło. Miałam rację. Brzeziny Nowe to był doskonały wybór, można powiedzieć strzał w dziesiątkę. To był także bardzo dobry wybór jeśli chodzi o wybór gminy, w której doskonale działa Urząd. Wszystkie sprawy związane z prowadzeniem działalności są sprawnie załatwiane. Człowiek nie jest intruzem, tylko petentem, któremu urzędnik chętnie pomaga.
AN: Od jak dawna prowadzicie państwo lokal w Brzezinach?
AK: - Od niedawna. Od maja 2017 roku. Ale pracuje nam się coraz lepiej i coraz więcej mamy zadowolonych gości... To mobilizuje do jeszcze lepszego działania i pracy.
AN: Primavera, tak nazwaliście Państwo swój lokal. Proszę powiedzieć, co znaczy ta nazwa.
AK: - Primavera, to z hiszpańskiego znaczy wiosna czyli coś świeżego, radosnego. Moim pomysłem było, aby ten lokal wyglądał świeżo, przytulnie z nowoczesnym klimatem. I aby każdy mógł się w nim odnaleźć i dobrze poczuć.
AN: No i się Pani udało... Szarości, biele, szare beże i kremy sprawiają, że człowiek od razu czuje się, że znalazł się w eleganckim lokalu... Co jest specjalnością Primavery?
AK: - Specjalnością naszego lokalu jest dobra kuchnia z zastosowaniem nowoczesnych trendów. Cały czas udoskonalamy menu, ale jesteśmy elastyczni – jeśli gość, który u nas organizuje przyjęcie, ma jakieś sugestie jeśli chodzi o jedzenia, to oczywiście zrobimy wszystko, aby był on zadowolony. Organizujemy wszystkie uroczystości. I chyba się w tych usługach sprawdzamy, gdyż zainteresowanie jest coraz większe... Zajmujemy się również cateringiem. Dużym zainteresowaniem cieszy się również catering, przykładem tego jest klub siatkarski AZS Częstochowa.
AN: Jeszcze jakieś marzenia...
AK. - Bez marzeń nie byłoby dalszego dobrego działania... Moim marzeniem jest by nasza Primavera rozwijał się i była kojarzona z gminą Poczesna.
AN: Dziękuję za rozmowę.

 

 
primaveraprimavera
primaveraprimavera
primaveraprimavera
primaveraprimavera
primaveraprimavera
primaveraprimavera
primaveraprimavera
primavera
primavera
primavera
primavera
primavera
primavera
primavera