Protokół z prac jury Wielkanocnego Konkursu Plastycznego
z dnia: 2022-04-13
„MOJA WIELKANOC” Kwiecień’ 2022
zorganizowanego przez:
Pod patronatem
Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy
Celami konkursu były:
Na konkurs wpłynęło łącznie 187 prac.
Jury w składzie:
Przyznało następujące nagrody w poszczególnych kategoriach:
kat. wiekowa – przedszkola
I miejsce – Nadia Kowalczyk, Przedszkole w Kłomnicach,
I miejsce – Wiktoria Tarnachowicz, Przedszkole w Poczesnej,
I miejsce – Oliwia Bekus, MP nr 13 w Częstochowie,
I miejsce – Konstancja Macoch, Przedszkole w Poczesnej,
II miejsce – Radosław Ujma, MP nr 41 w Częstochowie,
II miejsce – Krystian Stępniewski, MP nr 13 w Częstochowie,
II miejsce – Cyprian Pilarz, MP nr 13 w Częstochowie,
II miejsce – Patryk Zgrzebny, MP nr 13 w Częstochowie,
II miejsce – Radosław Sołtysiak, MP nr 13 w Częstochowie
III miejsce – Franciszek Wydmuch, MP nr 2 w Częstochowie,
III miejsce – Liliana Kuśmierz, MP nr 41 w Częstochowie,
III miejsce – Liliana Gawron, Przedszkole w Turowie,
III miejsce – Franciszek Śpiewak, MP nr 13 w Częstochowie,
III miejsce – Emilia Dudek, Przedszkole w Turowie.
kat. wiekowa - klasy I - III szkoły podstawowej
I miejsce – Mikołaj Niedbalski, SP w Hucie Starej B,
I miejsce – Ada Junak, SP w Nieradzie,
II miejsce – Piotr Hudy, ZSP w Rększowicach,
II miejsce – Patryk Antoniak – SP nr 1 w Częstochowie,
II miejsce – Nina Nabiałek, SP nr 12 w Częstochowie,
II miejsce – Zuzanna Żylak, SP nr 1 w Częstochowie,
III miejsce – Lena Strzelecka, SP w Nieradzie,
III miejsce – Tatiana Kuśmierek, SP nr 12 w Częstochowie,
III miejsce – Nikola Lampa, SP nr 32 w Częstochowie,
III miejsce – Antoni Madaliński, SP nr 7 w Częstochowie,
III miejsce – Weronika Ociepa, SP w Nieradzie,
III miejsce – Natasza Murawska, SP w Hucie Starej B.
kat. wiekowa - klasy IV - VI szkoły podstawowej
I miejsce – Joanna Mościńska, SP w Kamienicy Polskiej,
I miejsce – Emilia Pikuła, SP we Wrzosowej,
II miejsce – Konrad Rogacz, SP w Nieradzie,
II miejsce – Zuzanna Kluba, SP w Nieradzie,
II miejsce – Kalina Kowalczyk, SP w Poczesnej,
III miejsce – Karolina Trejtowicz, SP w Garnku,
III miejsce – Paulina Wojnowska, SP nr 32 w Częstochowie,
III miejsce – Hanna Król, SP nr 32 w Częstochowie,
III miejsce – Oliwia Woszczyna, SP nr 32 w Częstochowie,
III miejsce – Olimpia Gwiazdecka, SP nr 32 w Częstochowie,
III miejsce – Emilia Musielińska, SP w Zawadzie.
kat. wiekowa – klasy VII - VIII szkoły podstawowej
I miejsce – Weronika Ujma, SP nr 46 w Częstochowie,
I miejsce – Adam Łyżniak, GZSP w Popowie,
I miejsce – Zuzanna Radzioch, SP nr 12 w Częstochowie,
II miejsce – Bartosz Sztanderski, SP w Kamienicy Polskiej,
II miejsce – Oliwia Kurzacz, SP w Kamienicy Polskiej,
II miejsce – Aleksandra Kopacz, SP w Poczesnej,
III miejsce – Brajan Mesjasz, SP w Hucie Starej B,
III miejsce – Oliwia Mesjasz, SP w Hucie starej B.
Wszystkim którzy wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „MOJA WIELKANOC” pięknie dziękujemy a laureatom gratulujemy. Do zobaczenia w kolejnych konkursach współorganizowanych przez GCKIiR w Poczesnej.
- Starostwo Powiatowe w Częstochowie – Powiat Częstochowski,
- Gminne Centrum Kultury Informacji i Rekreacji w Poczesnej,
- Pracownię Plastyczną GCKIiR w Poczesnej.
Pod patronatem
Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy
Celami konkursu były:
- uwrażliwienie dzieci i młodzieży na kultywowanie tradycji,
- propagowanie wśród dzieci i młodzieży różnych technik plastycznych jako środka wypowiedzi,
- rozwijanie myślenia otwartego i twórczego,
- pobudzenie dziecięcej wyobraźni,
- ocalenie od zapomnienia dziedzictwa dorobku kulturowego.
Na konkurs wpłynęło łącznie 187 prac.
Jury w składzie:
- Ewa Powroźnik – artysta – plastyk, prezes Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza,
- Mirosława Truchta-Nowicka – artysta – plastyk, twórczyni rzeźb z papieru,
- Ks. Jarosław Sroka – Proboszcz Parafii im Św. J. Chrzciciela w Poczesnej,
- Janusz Koniecki – artysta – plastyk.
Przyznało następujące nagrody w poszczególnych kategoriach:
kat. wiekowa – przedszkola
I miejsce – Nadia Kowalczyk, Przedszkole w Kłomnicach,
I miejsce – Wiktoria Tarnachowicz, Przedszkole w Poczesnej,
I miejsce – Oliwia Bekus, MP nr 13 w Częstochowie,
I miejsce – Konstancja Macoch, Przedszkole w Poczesnej,
II miejsce – Radosław Ujma, MP nr 41 w Częstochowie,
II miejsce – Krystian Stępniewski, MP nr 13 w Częstochowie,
II miejsce – Cyprian Pilarz, MP nr 13 w Częstochowie,
II miejsce – Patryk Zgrzebny, MP nr 13 w Częstochowie,
II miejsce – Radosław Sołtysiak, MP nr 13 w Częstochowie
III miejsce – Franciszek Wydmuch, MP nr 2 w Częstochowie,
III miejsce – Liliana Kuśmierz, MP nr 41 w Częstochowie,
III miejsce – Liliana Gawron, Przedszkole w Turowie,
III miejsce – Franciszek Śpiewak, MP nr 13 w Częstochowie,
III miejsce – Emilia Dudek, Przedszkole w Turowie.
kat. wiekowa - klasy I - III szkoły podstawowej
I miejsce – Mikołaj Niedbalski, SP w Hucie Starej B,
I miejsce – Ada Junak, SP w Nieradzie,
II miejsce – Piotr Hudy, ZSP w Rększowicach,
II miejsce – Patryk Antoniak – SP nr 1 w Częstochowie,
II miejsce – Nina Nabiałek, SP nr 12 w Częstochowie,
II miejsce – Zuzanna Żylak, SP nr 1 w Częstochowie,
III miejsce – Lena Strzelecka, SP w Nieradzie,
III miejsce – Tatiana Kuśmierek, SP nr 12 w Częstochowie,
III miejsce – Nikola Lampa, SP nr 32 w Częstochowie,
III miejsce – Antoni Madaliński, SP nr 7 w Częstochowie,
III miejsce – Weronika Ociepa, SP w Nieradzie,
III miejsce – Natasza Murawska, SP w Hucie Starej B.
kat. wiekowa - klasy IV - VI szkoły podstawowej
I miejsce – Joanna Mościńska, SP w Kamienicy Polskiej,
I miejsce – Emilia Pikuła, SP we Wrzosowej,
II miejsce – Konrad Rogacz, SP w Nieradzie,
II miejsce – Zuzanna Kluba, SP w Nieradzie,
II miejsce – Kalina Kowalczyk, SP w Poczesnej,
III miejsce – Karolina Trejtowicz, SP w Garnku,
III miejsce – Paulina Wojnowska, SP nr 32 w Częstochowie,
III miejsce – Hanna Król, SP nr 32 w Częstochowie,
III miejsce – Oliwia Woszczyna, SP nr 32 w Częstochowie,
III miejsce – Olimpia Gwiazdecka, SP nr 32 w Częstochowie,
III miejsce – Emilia Musielińska, SP w Zawadzie.
kat. wiekowa – klasy VII - VIII szkoły podstawowej
I miejsce – Weronika Ujma, SP nr 46 w Częstochowie,
I miejsce – Adam Łyżniak, GZSP w Popowie,
I miejsce – Zuzanna Radzioch, SP nr 12 w Częstochowie,
II miejsce – Bartosz Sztanderski, SP w Kamienicy Polskiej,
II miejsce – Oliwia Kurzacz, SP w Kamienicy Polskiej,
II miejsce – Aleksandra Kopacz, SP w Poczesnej,
III miejsce – Brajan Mesjasz, SP w Hucie Starej B,
III miejsce – Oliwia Mesjasz, SP w Hucie starej B.
Wszystkim którzy wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „MOJA WIELKANOC” pięknie dziękujemy a laureatom gratulujemy. Do zobaczenia w kolejnych konkursach współorganizowanych przez GCKIiR w Poczesnej.
Koordynator konkursu Janusz Koniecki
zdjęcia: Beata Kaszyca
zamieściła: Iwona Skorupa
zdjęcia: Beata Kaszyca
zamieściła: Iwona Skorupa