logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

PRZEDSZKOLE W POCZESNEJ

    z dnia: 2019-06-03
w gronie placówek daltońskich
daltonska-poczesnadaltonska-poczesna

   15 maja 2019 r. Przedszkole w Poczesnej otrzymało certyfikat Placówki Daltońskiej i tym samym weszło do grona placówek daltońskich w Polsce i na świecie. Certyfikacja przedszkola trwała 3 lata. 28 marca 2019 r. pomyślnie przeszliśmy audyt przeprowadzony przez konsultantów Polskiego Stowarzyszenia Dalton, który zakończył nasze starania o wejście do tak prestiżowego grona. Certyfikat nie jest nadawany na zawsze. Taki audyt odbywać się będzie co 3 lata, a od jego wyników zależeć będzie jego utrzymanie.

Ostatnie 3 lata, to lata ciężkiej pracy. Nie tylko wielu szkoleń i warsztatów, ale także żmudnej pracy z dziećmi, licznych zajęć otwartych i zebrań z rodzicami. To także wielka odpowiedzialność nauczycieli za przygotowanie zadań tygodniowych, rozliczanie dyżurów, rozmów z rodzicami, a także codziennego uczenia się, że „jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami to może ono zrobić więcej niż od niego oczekujemy, a wszystko, co dziecko potrafi – nauczycielowi zrobić nie wolno”.

Edukacja daltońska bardzo podkreśla znaczenie samodzielnego uczenia się dzieci, zachęca je do uczenia się współpracy, a w szczególności umożliwia im: swobodę wykonywania działań, naukę odpowiedzialności za siebie i innych, zapewnienie realizacji działań we własnym tempie i czasie, naukę umiejętności oceniania swojej pracy i współpracy z innymi. Są tu umiejętności niezwykle ważne w szkole i dorosłym życiu.

 

Ewa Rakowska

 
daltonska-poczesnadaltonska-poczesna
daltonska-poczesnadaltonska-poczesna
daltonska-poczesna
daltonska-poczesna