logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Rajd rowerowy na zakończenie wakacji.

    z dnia: 2020-08-30
Tereny naszej gminy i okolic pod względem przyrodniczym są niezwykle ciekawe, a jednym ze sposobów na poznanie atrakcji krajobrazowych terenów jest turystyka rowerowa.
W niedzielę 30 sierpnia na terenie gmin Kamienica Polska i Poczesna odbył się rajd rowerowy organizowany przez GOKSiR w Kamienicy Polski i GCKIiR w Poczesnej. Wyruszyliśmy spod Domu Kultury w Poczesnej, nasz przejazd zakończył się o godz. 15:00 przy siedzibie GOKSiR w Kamienicy Polskiej.Rajd rowerowy poprowadził Gminny Oficer Rowerowy, członek Śląskiej Rady Rowerowej - Marek Morzyk, który zna doskonale całą infrastrukturę rowerową gminy Poczesna i okolic.
Trasa wycieczki liczyła około 45 km, jednak kilometr, kilometrowi nie równy. Jechaliśmy praktycznie bez przerwy, jedynie z krótkimi postojami na odpoczynek. Jazda rowerem, to czysta przyjemność. Cisza ,spokój, zapach drzew, leśnych ziół i ptaków. Naszym głównym celem  było poznanie interesujących miejsc naszej okolicy i najbliższego regionu, zarówno w kontekście kulturowym, społecznym, historycznym  jak i przyrodniczym. Celem wyjazdu było również  propagowanie  zdrowego stylu życia. Na mecie czekał na nas poczęstunek przygotowany przez GOKSiR w Kamienicy Polskiej. Ten rajd rowerowy zainspirował nas do rowerowych podróży i z chęcią zorganizujemy następne wyprawy. Pogoda nam dopisała. Poznaliśmy ciekawe i malownicze zakątki  gminy Poczesna i Kamienicy Polskiej. Największe jednak gratulacje należą się dzielnym uczestnikom wycieczki, za te niezapomniane prawie 45 km przejechanych wspólnie dróg. Bogatsi o nowe doświadczenia turystyczne, wróciliśmy do domu myśląc już o następnych podróżach rowerowych.
tekst - Iwona Skorupa
zdjęcia- Krzysztof Szczepanik, Iwona Skorupa